https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lesy-v-praze-vypusti-do-volne-prirody-zachranene-vyry
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lesy v Praze vypustí do volné přírody zachráněné výry

14.9.2018 00:40 | PRAHA (ČTK)
Výr velký je největší sova žijící v ČR, patří mezi chráněné živočichy. / Ilustrační foto
Výr velký je největší sova žijící v ČR, patří mezi chráněné živočichy. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Lesy hlavního města Prahy vypustí do volné přírody dvě zachráněná mláďata výrů. Stane se tak v úterý 18. září u kapličky Panny Marie nedaleko Zbraslavi a Lipenců. Sdělila to mluvčí společnosti Petra Fišerová. O zvířata pečovala záchranná stanice v Jinonicích. Výr velký je největší sova žijící v ČR, patří mezi chráněné živočichy. Lesy hlavního města Prahy vypustily do volné přírody letos v červenci muflona a v březnu ve Stromovce 209 netopýrů.
 

"Jedná se o zachráněná mláďata, která se k nám do záchranné stanice dostala na jaře letošního roku. Příběh výří rodinky začal přijetím zraněného výřího samce do záchranné stanice v polovině května. Byl sražen autem a měl vážná poranění na hlavě," uvedla mluvčí.

Zaměstnanci lesů poté prohledávali okolí místa, kde samce nalezli. Při průzkumu našli vysílená mláďata. "Samice zřejmě nebyla sama schopna mláďata uživit," řekla Fišerová.

Lesy provozují záchrannou stanici pro volně žijící živočichy. Stanice přijala za první pololetí letošního roku 2611 živočichů 106 různých druhů. To je o 357 zvířat více než v polovině loňského roku. Mezi přijatými zvířaty byly nejčastěji ptáci, ze savců netopýři či zajíci.

Záchranná stanice pro volně žijící živočichy funguje v současné podobě od roku 2012 a sídlí v Jinonicích. Jejím úkolem je pomáhat zachráněným zvířatům a následně je vypouštět zpět do přírody.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

Všechny komentáře (1)

Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

mr

14.9.2018 21:29
Jenže na ilustrační fotce vidím výra sibiřského (asi sokolnického) a ne našeho evropského, o nemž je článek.
Odpovědět
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist