https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/letecke-mapy-pomohly-odhalit-dobu-provozu-nelegalniho-vrakoviste
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Letecké mapy pomohly odhalit dobu provozu nelegálního vrakoviště

8.1.2017 16:01 | JEVÍČKO (ČTK)
Za provoz nelegálního autovrakoviště v Jevíčku na Svitavsku dostal podnikatel Václav Zapletal pokutu 110 000 korun. Porušil zákon o odpadech. Jako důkazy inspektorům mimo jiné posloužily letecké mapy. ČTK to sdělil ředitel Oblastního inspektorátu České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Hradci Králové Lukáš Trávníček.
 

Podnikatel měl na vodohospodářsky nezabezpečené ploše 69 vozidel. Některé vraky ještě měly motory a převodovky včetně provozních náplní. "Navíc na místě docházelo i k demontáži jednotlivých dílů z těchto vraků. Nelegální autovrakoviště bylo podle našich zjištění provozováno minimálně od roku 2010, což jsme ověřili z leteckých map lokality," uvedl Trávníček.

Podnikatel se proti rozhodnutí neodvolal, nabylo proto právní moci. Vraky je povinen bezodkladně odstranit. Zda vrakoviště zrušil, inspektoři opět po čase zkontrolují, dodal Trávníček.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist