https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-kvuli-viru-vice-zahradnicili-ozo-ostrava-vyprodala-zeminovy-substrat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé kvůli viru více zahradničili, OZO Ostrava poprvé zcela vyprodala zeminový substrát

18.7.2021 01:16 | OSTRAVA (ČTK)
Zájemcům je tak k dispozici už jen pytlovaný zeminový substrát ve sběrných dvorech. Nový kompost a substrát společnost zájemcům nabídne zřejmě až v příštím roce. Ilustrační foto
Zájemcům je tak k dispozici už jen pytlovaný zeminový substrát ve sběrných dvorech. Nový kompost a substrát společnost zájemcům nabídne zřejmě až v příštím roce. Ilustrační foto
Foto | Neslihan Gunaydin / Unsplash
Zeminový substrát, který odpadová společnost OZO Ostrava prodává v areálu skládky v Ostravě-Hrušově, je pro letošní rok vyprodaný. V první polovině roku se to ještě nikdy nestalo. Na zvýšeném odbytu se podepsala koronavirová omezení, kvůli nimž lidé trávili více času doma a na svých zahradách, sdělila Lenka Gulašiová.
 

Vladimíra Karasová ze společnosti OZO Ostrava uvedla, že enormní zájem o substrát podnik zaznamenal už loni. "A letošek předčil veškerá očekávání - ještě nikdy nebylo vyprodáno v první polovině roku! Prodej kompostu i substrátu prostřednictvím e-shopu už byl zastaven," uvedla Karasová.

Zájemcům je tak k dispozici už jen pytlovaný zeminový substrát ve sběrných dvorech. Nový kompost a substrát společnost zájemcům nabídne zřejmě až v příštím roce, technologický proces výroby totiž trvá několik měsíců. OZO Ostrava je ve své kompostárně vyrábí z trávy, listí, ovoce, zeleniny, podrcených větví či pilin.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

BM

Břetislav Machaček

18.7.2021 11:20
Nejen korona virus, ale kvalita byla příčinou většího zájmu. Kdo to už
na své zahradě vyzkoušel jako já, tak na ten jejich kompost nedá dopustit.
I cena byla v poměru k jiným produktům slušná a pouze doufám, že se k
němu v budoucnu ještě dostanu i za slušnou cenu. Držím palce při jeho
výrobě a zpracováni toho nejcennějšího, co příroda nabízí. 100x lépe
kompost do půdy, než biomasa do bioplynky, ale to někteří "ekologové"
nepochopí a tleskají těm bioplynkám na rozdíl od kompostáren. Mají
v hlavě totiž místo mozku už pouze CO2 !!!
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist