https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-se-v-ramci-vikendu-otevrenych-zahrad-mohou-podivat-i-do-jindy-nepristupnych-mist
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé se v rámci Víkendu otevřených zahrad mohou podívat i do jindy nepřístupných míst

6.6.2020 10:05 | PRAHA (ČTK)
Lidé mohou zavítat například do Květné zahrady v Kroměříži, komentovaná prohlídka se uskuteční ve valtickém a lednickém zámeckém parku.
Lidé mohou zavítat například do Květné zahrady v Kroměříži, komentovaná prohlídka se uskuteční ve valtickém a lednickém zámeckém parku.
Téměř 170 zahrad, parků a různých prostranství v Česku se otevřelo lidem v rámci Víkendu otevřených zahrad. Veřejnost si může prohlédnout také běžně nepřístupná místa. V zahradách, které jsou otevřené i jindy, je často připraven program nebo zpestření klasické prohlídky.
 

Zpřístupněny jsou zámecké zahrady a parky, botanické, soukromé i komunitní zahrady, také květinové farmy, bylinkové nebo meditační zahrady. Lidé mohou zavítat do ovocných sadů nebo zahrad umělců či zahrad, ve kterých se uplatňují ekologické přístupy.

Víkend otevřených zahrad se v Česku koná desátým rokem, akce vznikla v roce 1998 ve Velké Británii, koná se vždy druhý červnový víkend. Jejím smyslem je zvýšit povědomí lidí o zahradní architektuře, parcích a zahradách a také představit různé objekty.

Lidé mohou zavítat například do Květné zahrady v Kroměříži, komentovaná prohlídka se uskuteční ve valtickém a lednickém zámeckém parku. Program je připraven v areálu zahradnické fakulty Mendelovy univerzity v Lednici, zahradě Trojského zámku v Praze či klášterní zahradě v Českém Krumlově.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist