https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lide-v-parizi-demonstrovali-proti-drahote-a-necinnosti-pri-ochrane-ovzdusi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé v Paříži demonstrovali proti drahotě a nečinnosti při ochraně ovzduší

17.10.2022 10:36 | PAŘÍŽ (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V Paříži lidé demonstrovali proti vysokým životním nákladům a nečinnosti při ochraně ovzduší. Policie účast odhadla asi na 30 000, uvedla agentura AFP. Podle organizátorů z koalice levicových stran NUPES, která akci pořádala, na akci dorazilo až 140 000 lidí.
 

Lídr koalice NUPES (Nová lidová, socialistická a ekologická unie) a zároveň šéf nejsilnější levicové strany Francie nepodrobená (LFI) Jean-Luc Mélenchon označil pochod za obrovský úspěch. "Naše sázka už se nám vyplatila. Je to teprve začátek," dodala poslankyně LFI Aurélie Trouvéová.

Pochodu se zúčastnila i francouzská spisovatelka Annie Ernauxová, která letos získala Nobelovu cenu za literaturu. Tato dvaaosmdesátiletá autorka je známá svým aktivismem. Uvedla, že ocenění vnímá jako závazek dál bojovat proti nespravedlnostem.

Ministr pro rozpočet Gabriel Attal akci odsoudil jako "pochod příznivců blokády země" v souvislosti se stávkou za mzdy v rafineriích a skladech společnosti TotalEnergies a ve francouzské součásti firmy Esso, která patří americké energetické společnosti ExxonMobil. Stávka začala zhruba před měsícem a značně přispěla k akutnímu nedostatku pohonných hmot na francouzských čerpacích stanicích. Premiérka Élisabeth Borneová pak nařídila zaměstnancům, aby se vrátili do práce.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SP

Svatá Prostoto

17.10.2022 14:57
Takže chtějí aby bylo lacino a současně bylo vše eko a grýn a podobně. Tak to chci taky. Ale jsem teda fakt zvědavej, jak to Emman zařídí
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

17.10.2022 16:55 Reaguje na Svatá Prostoto
Všechno naráz nejde. Budou si muset vybrat.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist