https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/lipy-na-vaclavskem-namesti-se-kacet-nebudou-magistrat-ustoupil
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lípy na Václavském náměstí se kácet nebudou, magistrát ustoupil

21.6.2020 01:13 | PRAHA (ČTK)
Rekonstrukci, která se týká části náměstí od Můstku k ústí Vodičkovy a Jindřišské ulice, město po dlouholetém projednávání zahájilo koncem dubna.
Rekonstrukci, která se týká části náměstí od Můstku k ústí Vodičkovy a Jindřišské ulice, město po dlouholetém projednávání zahájilo koncem dubna.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | MHMP
Pražský magistrát při rekonstrukci spodní části Václavského náměstí nepokácí lípy, které měly podle původního plánu nahradit nové vzrostlé stromy. Ustoupil tlaku spolku, který podal proti kácení námitku tzv. systémové podjatosti. Informoval o tom server Pražský patriot a ČTK to potvrdil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Kácet se podle něj namísto desítek stromů budou jenom tři menší.
 

"Zástupkyně sdružení nám nabídla, že vezme zpět svou námitku k podjatosti, pokud zúžíme svou žádost o kácení pouze na tři menší stromy, jeden u Paláce Koruna a dva na druhé straně," uvedl Hofman s tím, že magistrát s tím souhlasil a nyní čeká na stažení námitky ze strany spolku. Dříve mluvčí uvedl, že námitka by mohla celou dlouho plánovanou rekonstrukci zkomplikovat a zdražit.

Rekonstrukci, která se týká části náměstí od Můstku k ústí Vodičkovy a Jindřišské ulice, město po dlouholetém projednávání zahájilo koncem dubna. Podle Hofmana se nyní připravují první kamenické práce. Oprava vyjde na 330 milionů Kč a skončí v roce 2021. Jejím základem je projekt od architektonické kanceláře Cigler Marani Architects, který vznikl už v roce 2005. V budoucnu bude opravena také horní část náměstí, na kterou se podle plánů vedení města mají vrátit tramvaje. Koleje mají být umístěny v rámci rekonstrukce i ve spodní části, aby byly připravené na případné pozdější prodloužení trati.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ig

21.6.2020 20:10
To věčné předělávání Václaváku moc nechápu. Pražáci tam stejně nejezdí a turistům je dost jedno, kudy zrovna jezdí tramvaj :-)
Odpovědět
placid.simplicity

22.6.2020 17:57
stromy zachráněny! skvělá zpráva
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist