https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/louka-u-vojkova-nedaleko-rican-u-prahy-bude-prirodni-pamatkou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Louka u Vojkova nedaleko Říčan u Prahy bude přírodní památkou

29.4.2023 02:00 | PRAHA (ČTK)
Prstnatec májový.
Prstnatec májový.
Louka u Vojkova nedaleko Říčan u Prahy bude přírodní památkou. Jde o území s výskytem ohrožených a zvláště chráněných druhů rostlin a živočichů. Nařízení o zřízení přírodní památky tento týden projednali krajští radní, informoval ČTK mluvčí hejtmanství David Šíma.
 

Nové zvláště chráněné území leží v katastru Tehova na pozemku o výměře 0,87 hektaru. Pozemek tvoří luční porost obklopeným ze západní a severní strany dřevinami a pozemními komunikacemi, na východě zastavěným územím a na jižní straně lesem a potokem Rokytkou.

"Louka u Vojkova je území s výskytem ohrožených a zvláště chráněných druhů rostlin a živočichů. Velký význam má například populace orchideje prstnatce májového čítající na 200 jedinců, dále se zde vyskytuje i kosatec sibiřský. Dlouhodobým cílem péče je udržení nebo i rozšíření stávající rozlohy podmáčených luk, a to především pravidelným kosením,“ uvedla radní pro životní prostředí a zemědělství Jana Skopalíková (Piráti).


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist