https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/macron-bezosuv-fond-prislibil-miliardu-dolaru-na-ochranu-zivotniho-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Bezosův fond přislíbil miliardu dolarů na ochranu životního prostředí

7.11.2022 17:57 | ŠARM AŠ-ŠAJCH (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Fond, který založil americký miliardář a zakladatel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos, se zavázal, že do roku 2030 daruje jednu miliardu dolarů (24 miliard Kč) na ochranu přírody a biologické rozmanitosti. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na úřad francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.
 

Macronova kancelář oznámení učinila ve stejný den, kdy francouzský státník vedl první sérii jednání na klimatické konferenci COP27 v Egyptě. Zájem o přijetí opatření na ochranu lesů a přírodních uhlíkových rezervoárů v egyptském letovisku Šarm aš-Šajch projevili i prezidenti Gabonu a Rwandy.

Bezosova filantropická organizace s názvem Bezos Earth Fund zatím přislíbila 30 procent ze svého fondu, který čítá deset miliard dolarů. Peníze mají směřovat na ochranu přírody, její obnovu a transformaci potravinových systémů. Fond se snaží vytvořit koalici s africkými a evropskými zeměmi v rámci letošního klimatického summitu OSN.

Zástupci zemí světa včetně Česka se na dvoutýdenním jednání v Egyptě budou zabývat tím, jak odvrátit klimatickou změnu. Jejich pozornost je ale rozptýlena dalším světovým děním, včetně ruské války na Ukrajině a energetické krize. Od konference na Sinajském poloostrově se proto neočekávají dalekosáhlé závěry. Dopady změn klimatu jsou přitom podle velké části expertů stále závažnější.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist