https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/majitel-lva-ve-zdechove-neumoznil-odstraneni-oploceneho-vybehu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Majitel lva ve Zděchově neumožnil odstranění oploceného výběhu

24.5.2017 02:00 | VSETÍN (ČTK)
Chovatel přivezl šestiletého lva do valašské obce loni v létě, na pozemcích své rodiny postavil bez povolení kotec s oploceným výběhem. Věc řešila i krajská veterinární správa. Její ředitel František Mahdalík již dříve médiím řekl, že chovatel dostal zákaz chovu. / ilustrační foto
Chovatel přivezl šestiletého lva do valašské obce loni v létě, na pozemcích své rodiny postavil bez povolení kotec s oploceným výběhem. Věc řešila i krajská veterinární správa. Její ředitel František Mahdalík již dříve médiím řekl, že chovatel dostal zákaz chovu. / ilustrační foto
Pracovníci vsetínských technických služeb včera chtěli z rozhodnutí stavebního úřadu odstranit ve Zděchově na Vsetínsku oplocený výběh pro lva. Zvíře tam od loňska má bez povolení chovatel. Muž však přes výzvu policistů včera nikoho nepustil na pozemek. Policie bude řešit přestupek proti veřejnému pořádku za neuposlechnutí výzvy, řekl ČTK policejní mluvčí Petr Jaroš. Chovateli hrozí pokuta několik tisíc korun, muž vede s úřady několik sporů. S chovem lva nesouhlasí ani vedení obce.
 

"Exekuční náklady spojené s dnešním neúspěšným odstraněním výběhu pro lva budou vymáhány po jeho majiteli a vsetínský stavební úřad bude výkon rozhodnutí o odstranění oploceného výběhu opakovat," uvedla mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová.

Chovatel přivezl šestiletého lva do valašské obce loni v létě, na pozemcích své rodiny postavil bez povolení kotec s oploceným výběhem. Věc řešila i krajská veterinární správa. Její ředitel František Mahdalík již dříve médiím řekl, že chovatel dostal zákaz chovu. "Podmínky k chovu lva ve Zděchově neodpovídají zákonu na ochranu proti týrání zvířat. Pan Prášek podal odvolání na Ústřední veterinární správu k odvolacím orgánům. Odtud došlo odmítavé stanovisko. To znamená, že potvrdili naše rozhodnutí o nepovolení chovu," uvedl již dříve Mahdalík. Veterinární správa nemá žádnou možnost lva odvézt. Může vydat opatření k odebrání zvířete, muselo by se však prokázat týrání, což se ve Zděchově neděje.

Někteří lidé ve Zděchově vnímají lva jako atrakci a zviditelnění obce. Zejména obyvatelé žijící poblíž chtějí, aby lev z obce zmizel, vadí jim i jeho řev.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Jana Kuncová
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

Všechny komentáře (1)

Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MV

Miloš Vondruška

28.5.2017 23:45
V Karlových Varech si rusáci staví celé vesnice bez stavebního povolení a policie se bojí ceknout. Zbohatlíci si v CHKO staví bez povolení vily a nikdo nemá koule na to jim to zbourat. Ale pokud si obyčejný člověk svůj vlastní pozemek obežene vyšším plotem, než je povoleno, tak se můžou všichni zbláznit a pořádají na něj hony aby mu ho zbourali. V divné době to žijeme. Kdo má ostré lokty je nedotknutelný, ale obyčejný daňový poplatník se stává lovnou zvěří pro tlupy byrokratů urvaných ze řetězu.
Odpovědět
reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist