https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/majitel-obchodu-ikea-chce-investovat-ctyri-miliardy-eur-do-ekologickych-projektu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Majitel obchodů IKEA chce investovat čtyři miliardy eur do ekologických projektů

22.4.2021 00:54 | STOCKHOLM (ČTK)
Společnost Ingka Group, která vlastní většinu prodejen IKEA, vyčlení čtyři miliardy eur (přes 100 miliard Kč) na investice v oblasti větrné a solární energie. Peníze by mohly směřovat například i do skladování energie a využívání vodíku jako paliva, oznámila firma.
 

Ingka je další z řady podniků z různých odvětví, které v poslední době zvyšují investice do snižování uhlíkových emisí. Firma v uplynulém desetiletí do využívání větrné a solární energie investovala 2,5 miliardy eur.

Vyčlenění dalších čtyř miliard eur podle firmy znamená další krok k tomu, aby její podnikatelské aktivity využívaly výhradně energii z obnovitelných zdrojů. Ingka nicméně nestanovila žádný časový harmonogram pro dosažení tohoto cíle, upozornila agentura Reuters.

"Investice se zaměří na větrné a solární projekty v nových zemích, firma také zváží nové typy investic v oblastech, jako je skladování energie, rozvoj vodíkového paliva a dobíjecí infrastruktura," uvedla firma.

Tento týden Ingka oznámila svou první investici do výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů v Rusku. Dohodla se na převzetí 49procentního podílu v osmi solárních parcích, jejichž celková účetní hodnota přesahuje 21 miliard rublů (zhruba šest miliard Kč).


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist