https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/majitelky-levanduloveho-udoli-budou-spolupracovat-s-l-occitane
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Majitelky Levandulového údolí budou spolupracovat s L'Occitane

6.2.2021 01:11 | CHODOUŇ (ČTK)
Neumannová s Krčálovou začaly u Chodouně pěstovat levandule v roce 2014. Výsledkem jejich snažení je tříhektarové pole se 45 000 biolevandulemi.
Neumannová s Krčálovou začaly u Chodouně pěstovat levandule v roce 2014. Výsledkem jejich snažení je tříhektarové pole se 45 000 biolevandulemi.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Podnikatelky Helena Neumannová a Milena Krčálová, které pěstují levanduli na tříhektarovém poli u Chodouně na Berounsku, budou spolupracovat s výrobcem kosmetiky L'Occitane. Mezinárodní firma příběh Levandulového údolí ocenila jako nejzajímavější za loňský rok a rozhodla se projekt podporovat, informovala ČTK Mariana Pohlová z mediálního zastoupení.
 

Produkty českých podnikatelek tak zájemci najdou v kamenných prodejnách i na e-shopu L'Occitane. "Moc si vážíme toho, že nás ke spolupráci vybrala právě společnost L'Occitane, kterou považuji za špičku v oboru. Při výrobě tělové nebo pleťové kosmetiky respektuje přísná kritéria jak v přístupu k přírodě, tak ke svým dodavatelům - stejně jako my," uvedla Neumannová.

Neumannová s Krčálovou začaly u Chodouně pěstovat levandule v roce 2014. Výsledkem jejich snažení je tříhektarové pole se 45 000 biolevandulemi. V manufaktuře z levandule v biokvalitě vyrábějí čaje, oleje, koření, sušenky, raw tyčinky a další produkty. Pořádají se také ozdravné procedury nebo workshopy.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist