https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/medved-baribal-se-na-dvorku-vily-v-kalifornii-ve-vedru-zchladil-v-bazenu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Medvěd baribal se na dvorku vily v Kalifornii ve vedru zchladil v bazénu

30.7.2023 20:46 | LOS ANGELES (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Jim Martin / Wikimedia commons
Na dvorku oplocené vily v Kalifornii byl spatřen medvěd baribal. Zamířil do venkovního bazénu, v němž si v současných vedrech, které i ve Spojených státech lámou teplotní rekordy, užíval nerušeného osvěžení. Video zveřejnila policie ve městě Burbank.
 

Medvěd před koupelí vylezl na strom a přelezl zeď. Policie uvedla, že vyrazila do terénu, když bylo zvíře spatřeno na stráni nad čtvrtí.

Baribal není považován za příliš nebezpečného, při setkání s člověkem jen vzácně zaútočí. Policie v Burbanku ale zároveň se zveřejněním videa huňáče prchajícího před horkem sdílela tipy, jak se zachovat v případě setkání s medvědem.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (7)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

30.7.2023 23:27
Další medvědí story. Jo a všimne si někdo renoncu?
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-medvedice-v-italii-honila-myslivce-jednoho-stahla-ze-stromu-40439203#dop_ab_variant=1103501&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=abtest229_kontrolni_AA_SID_varBB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

31.7.2023 04:28 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Báribál v Itálií!! Nápadl dva myslivcé!!
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

31.7.2023 13:38 Reaguje na Karel Zvářal
Bingo. To už tam rovnou mohli dát fotku ledního medvěda.
Odpovědět
Sl

Slovan

31.7.2023 09:12
Mr. Šeděnka, místní odborník na šíření strachu z medvědů jistě potvrdí, že i v Kalifornii jsou medvědi extrémně přemnožení! Už jim totiž nestačí přírodní koupaliště a tak začali využívat ty lidské! Hrůza, děs a utrpení… hlavně tam nikdo nejezděte, jinak nepřežijete. O Itálii ani nemluvím… tam si už dovolí honit i myslivce, natož tůristy.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

31.7.2023 13:40 Reaguje na Slovan
Kdyby mi baribal vlezl na zahradě do bazénu, nedělal bych z toho drama. POkud bymi ale napadl děcko, určitě bych ratolest bránil. Teď mě tak napdá pane Slovane - víte jaký je rozdíl mezi dítětem a bazénem?
Odpovědět
RT

Richard Toman

31.7.2023 15:27 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Podle řady dnešních rádoby ochránců šelem, se s nima máme naučit žít, prý jako naši předci. No nevím, ale to už by asi byla z medvěda předložka před postelí. A stalo by se vlastně něco? Když lezem my do lesa a zabije nás šelma, smůla a mužem si za to sami. Když mi medvěd vleze do zahrady, měl by mít smůlu zase on, no ni?
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

31.7.2023 16:09 Reaguje na Richard Toman
Naši předci se s nimi nikdy nenaaučili žít. Když se setkali, byl to vždycky boj na život a na smrt. Co se týče soužití, tak podle mě s baribalem se dá soužít mnohem snáze než třeba s medvědem hnědým nebo grizzlym.
Viděl jsem dokonce dokument, kdy ochránce měnil baribalovi sledovací obojek bez uspání jenom tak, že při výměně ho krmil hroznovým vínem. Zvládl by to někdo s grizzlym?
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist