https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/melnicke-centrum-pro-opetovne-uziti-veci-bude-fungovat-i-dalsi-den-v-tydnu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Mělnické centrum pro opětovné užití věcí bude fungovat i další den v týdnu

17.1.2022 00:05 | MĚLNÍK (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Mělnické centrum pro opětovné užití věcí, takzvané re-use centrum, bude od února fungovat minimálně jeden další den v týdnu, dosud bylo otevřené jen v sobotu. Začne také přijímat elektroniku, řekl ČTK místostarosta Milan Schweigstill (za STAN).
 

Centrum je v Mělníku od loňského listopadu. "Úspěšně se nám plní," uvedl Schweigstill a dodal, že poptávka je velká. Odevzdat zde mohou lidé s trvalým pobytem ve městě různé vybavení, oblečení i nábytek. Zdarma brát si je může kdokoliv, tedy i lidé, kteří v Mělníku trvale nebydlí.

Projekt pomáhá nejen těm, kteří třeba nemají dost peněz na pořízení nových věcí, ale především opětovným užitím věcí šetří i životní prostředí, které by jinak zatížila výroba nových. Snižuje se tím i množství odpadu.

Re-use centra mají i další města, ve středních Čechách třeba Bělá pod Bezdězem na Mladoboleslavsku, dále Jihlava, Třebíč či Teplice. Na začátku ledna bylo otevřeno také v Jablonci nad Nisou. Věci, které zde lidé odloží, si jiní mohou koupit za ceny začínající desetikorunou. Peníze radnice použije na obnovu zeleně nebo dětských hřišť.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist