https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mesta-a-obce-mohou-soutezit-o-vysazeni-aleje-svobody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Města a obce mohou soutěžit o vysazení Aleje svobody

19.5.2021 01:27 | BRNO (ČTK)
Tradici výsadeb těchto alejí Nadace Partnerství založila v roce 2018 pod Řípem, jako součást oslav 100. výročí republiky.
Tradici výsadeb těchto alejí Nadace Partnerství založila v roce 2018 pod Řípem, jako součást oslav 100. výročí republiky.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Radek Ulehla / Nadace Partnerství
Města a obce mohou soutěžit o to, které z nich letos vysadí takzvanou Alej svobody. Přihlásit se mohou do konce května, pořadatelská Nadace Partnerství pak zajistí organizaci celé akce včetně sadební materiálu, dopravy sazenic a dalších náležitostí. V tiskové zprávě to dnes za nadaci uvedl David Kopecký.
 
"Výzva se týká všech obcí, které dokážou poskytnout vhodný pozemek pro výsadbu aleje o zhruba 100 stromech a také stromům zajistit následnou péči. A hlavně mají elán zapojit místní komunitu," uvedla Barbora Chmelová, vedoucí iniciativy projektu Sázíme budoucnost.

Tradici výsadeb těchto alejí Nadace Partnerství založila v roce 2018 pod Řípem, jako součást oslav 100. výročí republiky. Navázaly další Aleje svobody, ve Vestci ke 30. letům sametové revoluce a vloni v moravském Šatově, kde vzniklo stromořadí podél bývalé železné opony.

Na kandidátské radnici je především zajištění vhodného pozemku pro přibližně 100 stromů, v závislosti na druhu stromů tedy ideálně 1000 metrů. Pro nové stromořadí se tak například hodí obnovené polní cesty. Závazkem vítěze, kterého vyberou odborníci pořadatelské nadace, je následná péče o stromy.

Letošní výsadba by měla připadnout na 13. listopadu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist