https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mezi-botswanou-a-namibii-se-v-rece-utopilo-400-buvolu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Mezi Botswanou a Namibií se v řece utopilo 400 buvolů

8.11.2018 00:45 (ČTK)
V řece na hranici mezi Botswanou a Namibií utonulo 400 buvolů.
V řece na hranici mezi Botswanou a Namibií utonulo 400 buvolů.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V řece na hranici mezi Botswanou a Namibií utonulo 400 buvolů. Podle botswanských úřadů je tam zřejmě nahnali lovící lvi a v neobvykle velkém stádu nastala panika, když se ocitlo u vysokého břehu řeky. Mohutná zvířata se pak ušlapala. K místu zamířili místní lidé a odnášeli si maso buvolů domů.
 

Simone Micheletti, který vlastní na namibijské straně řeky chatu, řekl, že nikdy neviděl k vodě přijít tak početné stádo. Zaslechl hlasité bučení v úterý večer a když k řece přišel následujícího rána, spatřil ve vodě stovky těl.

Botswanské ministerstvo životního prostředí v dnešním prohlášení oznámilo, že v řece Chobe není utonutí zvířat výjimkou, avšak z minulosti je znám případ utonutí stáda o 50 kusech.

Úřady obyvatelům povolily maso si odnést. Přesná příčina úterní události se stále vyšetřuje. Ministerstvo soudí, že buvoly k řece zahnali lvi a že zvířata zaváhala u vysokého břehu, popadala dolů a ušlapala se. Podle odhadů mohlo být na tomtéž místě až 1000 kusů zvířat.

Řeka Chobe tvoří severovýchodní okraj stejnojmenného národního parku, známého velkými stády slonů, žiraf a buvolů.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist