https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ministerskym-namestkem-pro-ekologicke-zemedelstvi-se-stal-petr-jilek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ministerským náměstkem pro ekologické zemědělství se stal Petr Jílek

22.2.2022 00:38 | PRAHA (ČTK)
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Ristina121 / Good Free Photos
Náměstkem ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) pro ekologické zemědělství, komodity, výzkum a vzdělávání se od dnešního dne stal Petr Jílek. Ve funkci se chce věnovat zejména dalšímu rozvoji ekologického zemědělství s důrazem na produkci biopotravin.
 

Jílek pracuje na ministerstvu zemědělství od roku 2011, kdy na úřad nastoupil jako ředitel Odboru environmentálního a ekologického zemědělství. Funkci náměstka Sekce ekologického zemědělství zastával už v letech 2018 a 2019. Následně přešel opět na pozici ředitel Odboru environmentálního a ekologického zemědělství. Vystudoval Mendelovu zemědělskou a lesnickou univerzitu v Brně.

Dalším tématem, kam chce Jílek zaměřit pozornost, je situace na komunitních trzích a zajištění strategické míry potravinové soběstačnosti. Důraz hodlá klást na podporu citlivých komodit. "Zde klíčovou roli právě vidím v cíleném nastavení národních dotačních programů," řekl. Ocenil, že se na ně podařilo zajistit stejný objem financí na letošní rok, jaký byl loni, tedy pět miliard korun.

"Moji důvěru má (Jílek) nejen díky tomu, že se výborně orientuje v této agendě a zná chod ministerstva včetně resortních organizací, ale jako odborníka ho uznávají jak zemědělci, tak odborná veřejnost," uvedl dnes Nekula. Doplnil, že Jílek díky odborným předpokladům a zkušenostem uspěl také ve výběrovém řízení.

Nekula má podle webových stránek resortu šest odborných náměstků, kteří řídí sedm sekcí. Na začátku února jmenoval do funkce politických náměstků Radka Holomčíka (Piráti) a Radka Lanče (TOP 09). Ty na rozdíl od odborných nevybírá komise.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist