https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ministerstvo-zemedelstvi-vyhlasilo-tendr-na-generalniho-reditele-lesu-cr
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ministerstvo zemědělství vyhlásilo výběrové řízení na generálního ředitele Lesů ČR

31.12.2021 10:21 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Podnik, který spravuje téměř polovinu lesů v zemi a sídlí v Hradci Králové, je od 22. prosince bez generálního ředitele.
Podnik, který spravuje téměř polovinu lesů v zemi a sídlí v Hradci Králové, je od 22. prosince bez generálního ředitele.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Lesy ČR (LČR)
Ministerstvo zemědělství vyhlásilo výběrové řízení na generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky (LČR). Zájemci mají přihlášku podat do 16. ledna na ministerstvo zemědělství, uvedl úřad na svých internetových stránkách. Podnik, který spravuje téměř polovinu lesů v zemi a sídlí v Hradci Králové, je od 22. prosince bez generálního ředitele. Tehdy Marian Jurečka (KDU-ČSL) pověřený vedením ministerstva zemědělství odvolal generálního ředitele Josefa Vojáčka a řízením podniku dočasně pověřil lesního správce Lesní správy Vítkov na Opavsku Jiřího Grodu.
 

Uchazeči o místo generálního ředitele mají vedle životopisu a dalších dokladů s přihláškou podat i střednědobou a dlouhodobou koncepci řízení podniku v rozsahu deseti stran. V koncepci by měli definovat vizi organizačního a odborného řízení podniku se zaměřením na transparentní hospodaření státních lesů a jejich obchodní politiku. Důraz by podle ministerstva měli dát na ochranu lesa, rozvoj lokálních zpracovatelských kapacit, obnovu lesních ekosystémů a ochranu vody.

Koncepci řízení mají zájemci zpracovat do počítačové shrnující prezentace, která bude součástí přijímacího pohovoru. S přihláškou mají zájemci také podat motivační dopis. S nástupem nového generálního ředitele ministerstvo počítá podle dohody.

Uchazeči by měli mít úplné vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu lesnického nebo ekonomického zaměření. Splňovat by měli nejméně pětiletou praxi v lesnictví, z toho minimálně tříletou praxi ve vrcholové řídící pozici.

Měnit se bude i nejvyšší management Lesů ČR. V minulých dnech Lesy ČR vypsaly výběrové řízení na čtyři odborné ředitele. Zájemci se mohou do 16. ledna hlásit o místo ředitele lesního a vodního hospodářství a o místa správního, ekonomického a obchodního ředitele. Místa odborných ředitelů se uvolnila po Vojáčkově odvolání, kdy následně na své funkce k 3. lednu rezignovali i všichni čtyři odborní ředitelé z Vojáčkova manažerského týmu.

Jurečka generálního ředitele Vojáčka odvolal kvůli údajným manažerským pochybením a neefektivní reorganizaci firmy. Vojáček ČTK v reakci řekl, že si za rozhodnutím o restrukturalizaci stojí. Podniku se podle Vojáčka podařilo dostat pod kontrolu největší kůrovcovou kalamitu v dějinách České republiky a letos vytvořit zisk před zdaněním a tvorbou rezerv na úrovni čtyř miliard korun. Vojáček řídil podnik od září 2018.

Lesy ČR kromě ústředí v Hradci Králové mají zaměstnance v sedmi oblastních ředitelstvích, v šesti lesnických závodech a v 61 lesních správách. Práci dávají asi 4200 lidem. Podnik většinu lesnických prací týkajících se těžby a obnovy lesa zadává výběrovými řízeními soukromým firmám. Každoročně na to vypisuje tendry v hodnotě miliard korun.


reklama

 
Zdeněk Rychtera
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

31.12.2021 15:20
A bude to vypsáno i mezi volnými místy na příslušném pracovním úřadě?
Odpovědět
Jakub Graňák

Jakub Graňák

31.12.2021 18:32 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Buďte bez obav, jak už to u podobných výběrových řízení bývá, bude oznámení o zveřejnění výběrovky veřejně vyhlášeno den po skončení termínu pro přihlášky:-)
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist