https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ministr-brabec-jmenoval-novym-reditelem-chmu-marka-riedera
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ministr Brabec jmenoval novým ředitelem ČHMÚ Marka Riedera

15.9.2017 14:51 | PRAHA (Ekolist.cz)
Ředitelem Českého hydrometeorologického ústavu se 1. října 2017 stane přírodovědec Mark Rieder (vpravo).
Ředitelem Českého hydrometeorologického ústavu se 1. října 2017 stane přírodovědec Mark Rieder (vpravo).
Foto | Martin Mach Ondřej / Ekolist.cz
Ředitelem Českého hydrometeorologického ústavu se 1. října 2017 stane přírodovědec Mark Rieder, který doposud vedl Výzkumný ústav vodohospodářský TGM. Mark Rieder nahradí Václava Dvořáka, který odchází do důchodu. Informuje o tom ministerstvo životního prostředí.
 

Mark Rieder se na Český hydrometeorologický ústav vlasně vrací, protože zde v oblasti sledování stavu povrchových a podzemních vod začínal svou profesní kariéru. Mark Rieder ve funkci ředitele ČHMÚ střídá Václava Dvořáka, který ústav vedl od roku 2011. V dubnu oznámil svůj záměr odejít do důchodu. Do vzhlášeného výběrového řízení se přihlásilo 6 uchazečů. V konkurzu zvítězil Mark Rieder. Ministr Brabec jej vybral na základě doporučení výběrové komise.

Ministr Brabec od nastupujícího ředitele očekává, že přinese do ČHMÚ nový pohled na fungování a směřování této organizace a bude dále pokračovat v budování její prestiže na českém i mezinárodním poli. „ Jsem si jist, že nový šéf ústavu je odborníkem i dobrým manažerem, který ještě posílí pozici ČHMÚ coby resortní organizace MŽP jako našeho klíčového partnera při ochraně obyvatel před smogem, suchem nebo povodněmi. Měl jsem tu možnost spolupracovat s ním především v oblasti zvládání sucha i ochrany vody, jsem o jeho kvalitách přesvědčen,“ říká ministr Richard Brabec.

„Mým cílem je rozvoj a zpřesňování současného stavu odborných činností a povinností ČHMÚ, k nimž patří předpovědní a výstražná služba, meteorologie a klimatologie, hydrologie a kvalita ovzduší," říká budoucí ředitel ČHMÚ Rieder. "Dále bych rád vytvořil motivační prostředí pro všechny zaměstnance a všechny stupně řízení. Tímto způsobem lze ČHMÚ přetvořit v prestižní, na státním rozpočtu finančně méně závislou organizaci, která bude aktivním a moderním způsobem plnit svoje funkce vůči veřejnosti a státu.“

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist