https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mlade-klokana-albina-zmizelo-z-nemecke-zoo-mozna-ho-nekdo-ukradl
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Mládě klokana albína zmizelo z německé zoo, možná ho někdo ukradl

22.8.2020 14:05 | KAISERSLAUTERN (ČTK)
Mila a její matka
Mila a její matka
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ze zoologické zahrady v Kaiserslauternu na jihozápadě Německa zmizelo mládě klokana albína. Úřady nevylučují, že malou samičku Milu, která byla atrakcí místní zoo, někdo ukradl, informovala agentura DPA.
 

Mila se narodila minulý měsíc. Naposledy byla spatřena ve své kleci ve středu ráno. Když zaměstnanci následující noc zoo zavírali, už tam nebyla, uvedla policie. "Vyšetřování vedeme všemi směry," řekla policie DPA. "Nemůžeme vyloučit, že byla ukradena," řekli.

Ředitel zoo Matthias Schmitt vyzval veřejnost, aby pomohla v pátrání po klokaní holce, která se sotva kdy vzdálila od své matky. Zoo také zveřejnila fotografii Mily a její matky, z jejíhož vaku vykukuje.

Podle Schmitta je nepravděpodobné, že by se malá klokanice stala obětí divoké lišky nebo jiného predátora. Nikde totiž nebyly nalezeny krvavé stopy.

Samotná zoologická zahrada do pátráním po mláděti pověřila dva myslivce se psy. "Veškerý personál zoo doufá, že Mila bude nalezena a že je zdravá," řekl Schmitt.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

22.8.2020 15:17
Maličký zoopark uprostřed lesů vůbec nevylučuje predaci. Výběh je pravděpodobně (podle fota) u vnějšího oplocení, takže když se nepodhrabala liška, mládě velikosti králíka odnesl výr, příp. orel, po kterých hledat krev může jen nedouk. Kdyby tam vlezl cizí člověk, musel by asi mládě tahat z vaku, bo se i neumím představit, že by v takové situaci nevyhledalo ochranu matky.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist