https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mmr-ma-na-zatepleni-bytovych-domu-dalsich-3-5-miliardy-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ve fondu na zateplení mimopražských bytových domů je 3,5 miliardy korun

23.1.2018 11:00 | PRAHA (ČTK)
Snadněji už to nepůjde. Ilustrační snímek
Snadněji už to nepůjde. Ilustrační snímek
Foto | Martin Singr / Ekolist.cz
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) má k dispozici dalších 3,5 miliardy korun z evropských dotací na zateplování, výměnu oken a dveří nebo výměnu zdroje tepla pro bytové domy mimo Prahu. Žádosti mohou podávat vlastníci nebo bytová družstva od 2. února do 29. listopadu 2019, její podání by podle MMR mělo být jednodušší než v minulosti.
 

"Chtěli jsme, aby žadatelé byli co nejméně zatíženi administrativou při přípravě projektové žádosti. Na základě zkušeností s předchozími výzvami jsme proto významně zjednodušili proces přípravy žádosti i následnou administraci projektu," uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

Oproti předchozím dvěma výzvám může být příjemcem podpory v Integrovaném regionálním operačním programu (IROP) také bytové družstvo jako správce budovy, nikoliv pouze výlučný vlastník. Další změnou je zmírnění definice bytového domu. Až dosud mohl žádat o dotaci pouze vlastník domu se čtyřmi a více byty. Nyní to může být klidně jeden byt, záleží na definici stavebního úřadu. Ani nadále ovšem nebudou podpořeny objekty, které jsou v katastru nemovitostí zapsané jako rodinné domy nebo víceúčelové stavby.

Minimální výše podpory je 300.000 korun na jeden projekt, maximální 90 milionů korun. Projekty musí být dokončeny do 30. září 2021.

IROP navazuje na sedm regionálních operačních programů a částečně na Integrovaný operační program z období 2007 - 2013. V současném programovém období z něj mohou příjemci čerpat 4,6 miliardy eur (117 miliard korun) z evropských fondů a dalších zhruba 19 miliard korun prostřednictvím národního spolufinancování. Spolu s dalšími devíti operačními programy může Česko celkem čerpat 23,9 miliardy eur (asi 610 miliard korun).


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist