https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/morawiecki-nemecky-energeticky-plan-nici-trh-eu-berlin-nemuze-unii-diktovat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Morawiecki: Německý energetický plán ničí trh EU, Berlín nemůže unii diktovat

7.10.2022 01:54 | PRAHA (ČTK)
Masivní německá podpora spotřeby energií ničí jednotný evropský trh a Berlín nemůže diktovat energetickou politiku Evropské unie. Při příchodu na jednání pražského summitu Evropského politického společenství (EPC) to prohlásil polský premiér Mateusz Morawiecki. Doplnil, že Evropa by se měla jednotně vypořádat s nedostatkem energií z Ruska, ke kterému podle něj přispěla i cílená sabotáž plynovodu Nord Stream. Estonská premiérka Kaja Kallasová zase upozornila, že absence opatření na úrovni EU by poškodila vnitřní trh. Německý kancléř Olaf Scholz v Praze kritizovaný plán německé vlády proti vysokým cenám energií hájil argumentem, že ostatní dělají podobné kroky.
 
Evropští lídři v Praze debatují zejména o důsledcích ruské invaze na Ukrajinu a související energetické krizi. Morawiecki před začátkem jednání kritizoval plán vlády v Berlíně, která chce na zmírnění dopadů vysokých cen energií vynaložit až 200 miliard eur (téměř pět bilionů Kč). To by podle expertů mohlo znevýhodnit ostatní země EU. "Nesmí se stát, že polskému průmyslu se bude dařit hůře než průmyslu v Německu, Rakousku nebo dalších zemích evropské unie," zdůraznil šéf polské vlády.

"Ten německý plán podrývá a ničí jednotný evropský trh," prohlásil Morawiecki. Podobně podle něj smýšlí velká část evropských lídrů.

Evropský blok podle polského premiéra musí postupovat jednotně a jeho energetická politika by měla být ku prospěchu všech, nikoli jen "těch nejsilnějších". Energetika bude jedním z důležitých témat především páteční pražské neformální schůzky šéfů států a vlád zemí EU, o problematice se diskutovalo ale už včera na širokém jednání lídrů 44 evropských zemí v rámci EPC.

Německo podle polského premiéra už za koronavirové a finanční krize "poučovalo ostatní" a chovalo se "velmi arogantně". "Dnes chce tentýž stát tím, že využije obrovskou sílu své ekonomiky a svého kapitálu k uvolnění ohromných prostředků, a sice 200 miliard eur, pomoci pouze svému průmyslu," prohlásil Morawiecki.

Kancléř Scholz plán německé vlády bránil. "Mnozí další dělají něco podobného teď a v příštích letech," poznamenal.

Výhrady vůči postupu Berlína, byť nepřímo, ovšem dala najevo i estonská premiérka Kallasová a přímo lotyšský premiér Krišjánis Kariňš. "Problémem je teď to, že každá země přichází s vlastními balíky (opatření)... všechny nás to oslabuje," řekla novinářům estonská politička při příchodu na Pražský hrad. "Musíme ten problém řešit strukturálně, jinak mohou země, které mají víc peněz, zkrátka použít víc peněz, což škodí vnitřnímu trhu," dodala.

Lotyšský premiér Kariňš řekl, že rozdíl mezi německými opatřeními a opatřeními jiných zemí spočívá ve velikosti německého balíku. "Německá ekonomika je tak velká, že podpora, kterou německá vláda poskytuje svým firmám, by mohla pokřivit vnitřní trh EU," upozornil Kariňš.

Portugalský premiér António Costa poznamenal, že každá země přijala balíčky podle svých finančních možností. "To ukazuje, jak zásadní je, abychom měli navíc k vlastním kapacitám jednotlivých zemí evropský mechanismus jako společnou odpověď EU," citovala Costu agentura DPA. Připomněl, že přijetí společných dluhů v koronavirové pandemii se už jednou osvědčilo jako dobré řešení.

Podobně se dnes vyjádřil i rakouský kancléř Karl Nehammer. "Znepokojuje mne, že nyní všechno děláme na národní úrovni. To představuje velkou zátěž pro národní rozpočty, uvnitř EU to narušuje konkurenci, ale na druhou stranu je to nutné... Když nekoná Evropská komise a Evropská unie, pak to musíme dělat sami," poznamenal Nehammer po jednáních v rámci prvního pražského zasedání Evropského politického společenství. Vyslovil se také například pro větší energetické propojení Iberského poloostrova se zbytkem EU. Ukázalo se podle něj, že užitečná jsou společná řešení, která sice vyžadují kompromisy, ale nemají alternativu.

Nizozemský premiér Mark Rutte se naopak postavil za německou vládu. Podle něj je počínání Německa "naprosto legitimní" a Německo má suverenitu pro přijímání takových rozhodnutí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (141)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

7.10.2022 04:13
Německu bude při současné spotřebě chybět v zimě plyn, varoval regulátor.
Spotřeba zemního plynu v Německu je nyní moc vysoká na to, aby se země dokázala v zimě vyhnout nedostatku suroviny. Podle agentury DPA to uvedl šéf regulačního úřadu Bundesnetzagentur Klaus Müller.
Srovnávací portál Verivox vidí hlavní důvod zvýšené spotřeby v poměrně chladném počasí během září.

Psal jsem to několikrát, Brusel a Berlín můžou plkat co chtějí, o intenzitě energetické krize rozhodně ráz počasí zima 2022-23. A ta má být podle prognóz chladná.
Útěk od fosilních paliv v režii EK potom dokládá její odtrženost od reality a zelené ideologické oblouznění.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 07:28 Reaguje na Miroslav Vinkler
Uhláky se rozjíždí prakticky všude a ten útěk je jen váš svět naopak.
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

7.10.2022 07:48 Reaguje na Miroslav Vinkler
Tak je, ale je zajímavý, že Morawiecki vykládá jaký jsou Němci a sami v kotlích pálí plast a oleje neb když nemá 60% Poláků plné sýpky uhlí, nic jiného jim nezbývá.. nadcházející měsíce budou zajímavé
Odpovědět
RV

Richard Vacek

7.10.2022 06:21
Němci mají smůlu, že proti nim je nejen USA, ale i Polsko. Obdobná ostrakizace Německa vedla i ke 2.sv. válce, kdy to Němce přestalo bavit, k moci se dostal řezan, který se nezakecá a začal prosazovat německé zájmy.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 07:32 Reaguje na Richard Vacek
Nikdo proti nim nic neostrakizuje, je to jen demokratická rozprava a hledání optimálního řešení. Situace po 1. válce byla naprosto diametrálně jiná.
Odpovědět
ss

smějící se bestie

7.10.2022 06:35
Co by neničil, když si to ostatní státy nechají líbit - zvlášť jejich kolonie !
Odpovědět
MU

Michal Uhrovič

7.10.2022 07:44 Reaguje na smějící se bestie
1*
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

7.10.2022 06:43
Zase do té energetiky zatahují politiku, kdo to má furt číst (poslouchat)...
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 07:30 Reaguje na Karel Zvářal
Jenže v tomhle rozsahu to už je politikum. Dohody napříč Evropou už musí dělat politici, kšeftaři by to zdupali celý.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

7.10.2022 07:53 Reaguje na Pavel Hanzl
To bylo šuťa (joke), neb se mi v nedělní debatě líbí, jak politik zdrbe oponenta, že z problému dělá politikum. No pokud je problém celospolečenský, tak to asi politikum je, že. No, a je třeba to připomínat, bo si vzpomínám na junácká léta, kdy jsme něco předsedovi (v ZD) opakovaně avizovali, ale on nás nakonec stejně zdrbal (a potrestal), že jsme to reklamovali nedostatečně. Tehdy ještě žluté vesty nebyly, tak jsme šli raději na pivo.
Odpovědět
JO

Jarka O.

7.10.2022 08:14 Reaguje na Karel Zvářal
:-)
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 09:13 Reaguje na Karel Zvářal
U Moravce vedl Středula tak debilní kecy, že ho musel Hampl okřiknout. Vede se tu seriózní debata a své agitační kydy si má nechat na náměstí.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

7.10.2022 09:36 Reaguje na Pavel Hanzl
Poslouchal jste J. Hanáka, co řekl na konferenci o situaci v průmyslu? To si nikdo z nich za rámeček nedá! TAKOVÉ lidi potřebujeme, kývačů a vlezdoprdelků máme něúrekom.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 09:57 Reaguje na Karel Zvářal
Nezaregistroval jsem to. Ale vedli tam řeči o tom, že průmysl je na tom s energiemi blbě. Ale to ví všichni, jen nikdo neřekne, co s tím. Spíš tam probíhalo, že tahle vláda nemá snahu snižovat deficit, což já si ale nemyslím.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

7.10.2022 10:00 Reaguje na Pavel Hanzl
Jj, ze státního rozpočtu budeme platit burziánům.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 10:35 Reaguje na Karel Zvářal
Jakým burziánům? Vy to fakt nechápete? Burza jen zprostředkuje kšefty, ty gigaceny se platí dodavatelům.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

7.10.2022 13:38 Reaguje na Pavel Hanzl
Dokážete pojmenovat instituci, kde sídlí spekulanti?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 17:32 Reaguje na Karel Zvářal
Kreml.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

7.10.2022 18:13 Reaguje na Pavel Hanzl
Áno, aj, resp v prní řadě. Jsou ale další, kteří využili situace a budou platit daň z nepřiměřeného zisku. Těch pijavek přisátých na fosil je poměrně dost.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 20:46 Reaguje na Karel Zvářal
Jistě, to je normální. Liliputin rozhodil celosvětový kšeft s energiemi a než se to usadí, bude to trvat a různí šizuňkové se nablíkují. Ale ta primární vina je pořád u něho.
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

7.10.2022 09:39 Reaguje na Pavel Hanzl
Ale ti kšeftaři jen využívají podmínek nastavených politiky. Snad nechcete chválit dlouhodobé fungování lipské burzy drsně deformované dotovanými OZE. Tam hledejte počátek průšvihu!
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 10:00 Reaguje na Jiří Svoboda
Burza je v pořádku, s veškerými dotacemi a naopak sankcemi prostě počítá.
Když jde cena na nulu, neděje se nic, jen OZE bere dotace na přežití od státu, emisní povolenka se počítá jako nákladová položka. Něma problema.
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

7.10.2022 13:37 Reaguje na Pavel Hanzl
To, že s tím nemáte problémy, neznamená, že to není vysoce problematické. Váš názor není kritériem hodnocení.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 17:33 Reaguje na Jiří Svoboda
Šak nemosí. Nebo mosí?
Odpovědět
MD

Milan Dostál

7.10.2022 07:32 Reaguje na Karel Zvářal
Je to jen o politice, teď jsou Němci v pasti a závislí (my s taky) jen na jednom nedostatečném zdroji. Tak v čím zájmu asi byl zničen NS1, NS2?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 10:01 Reaguje na Milan Dostál
Jaký zdroj máte na mysli? Němčouři plyn berou z Norska rourový a z dost zemí LNG.
Odpovědět
MU

Michal Uhrovič

7.10.2022 08:28
Pokud bude řídit EU Francie a Němecno, lepší to nebude. Polsko, ČR, Slovinsko a Baltské státy musí více tlačit na jednotu a společné zájmy. Ne zájmy největšího Německa a Francie.
Energetický trh nyní ukazuje, že Neměcko neukazuje správnou cestu.
Odpovědět
MU

Michal Uhrovič

7.10.2022 08:39 Reaguje na Michal Uhrovič
Moje babička se dožila 98 let a zažila válku a komunisty. Nejvíc nadávala na němce. A pořád říkala, že němci nám nejíc ublížili a my jim znovu a pořád lezeme do zadele. Já ji často odporoval, že to jinak nejde a je to dobrá cesta. Zase měla pravdu?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 09:09 Reaguje na Michal Uhrovič
Neměla. Nebýt Němčourů, asi bychom se vůbec nevyhrabali z poplyšákového bankrotu a letos bychom skončili úplně. Odkud asi dostáváme plyn pro náš průmysl, když Rusi nám ho totálně zablokovali?
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

7.10.2022 09:21 Reaguje na Pavel Hanzl
Co to blábolíte?
Němci žádný plyn nemají. Plyn se objednává na burze.
Odpovědět
MD

Milan Dostál

7.10.2022 09:47 Reaguje na Jaroslav Studnička
Plyn se má hlavně objednávat u těžaře s dlouhodobými smlouvami, aby se eliminoval vliv burzy. Hanzl přebíjí jeden blábol druhým.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

7.10.2022 10:35 Reaguje na Milan Dostál
Hanzl je analfabet. Jedním slovem nedá na burzu dopustit a zároveň kritizuje neprodloužení smlouvy na norský plyn.

Njn, to jde ovšem zcela proti dosavadnímu trendu liberalizace trhu.
Hanzl je jeden z těch, co na burzu nedá dopustit :-))).

Však o dlouhodobých smlouvách se uvažuje, proč tu asi byl katarský emír, jen nevím, jestli je Katar oproti Rusku nějaká výhra :-))).
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 10:42 Reaguje na Jaroslav Studnička
Vy tomu fakt nerozumíte? Vůbec? Co je dlhododobý smlouva base load nebo spot? A to jste dal skoro i kachňála!!!
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

7.10.2022 10:45 Reaguje na Pavel Hanzl
A jéje, Hanzl a jeho dojmologie týkající se burzy, v které se opět ztratil :-))).

Base load není dlouhodobá smlouva. Base load je produkt obchodovatelný na burze.
Dlouhodobý kontrakt na norský plyn šel zcela mimo burzu.

No, kachňála jste zejména opět nedal vy. Vaše bláboly o ostrovním a poloostrovním provozu...
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 10:38 Reaguje na Milan Dostál
Šak se objdenával, nebojte. Jenže jak nasviňu u Gazpromu. A jim tam asi došel hajzlpapír.....
Takže všichni postižení musí kupovat na burze za spot a protože plynu je málo, je drahý ďa cyp.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 10:03 Reaguje na Jaroslav Studnička
Plyn jde k nám OPALem z Němec, pokud to nevíte. Navíc celé naše plynárenství patří RWE, takže klídek.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

7.10.2022 10:28 Reaguje na Pavel Hanzl
Hanzle, to že k nám jde plyn z Němec naprosto nic neznamená, jelikož si za tranzit platíme.
Stejným způsobem k nám šel plyn dříve z Ruska.

Je to zcela standardní obchodní řetězec. Německo v tom nemá zcela žádné zásluhy.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 10:40 Reaguje na Jaroslav Studnička
Žádné. Jenom nám dodává plyn, když nás Rusi (a je taky) podrazili.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

7.10.2022 10:43 Reaguje na Pavel Hanzl
Německo nám žádný plyn nedodává, jste vážně tak natvrdlý?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 11:27 Reaguje na Jaroslav Studnička
Že by teda Paroubkovi Marťani? Fakt?
A já vůl si vždycky myslel, (samozřejmě špatně), že RWE je německá firma.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

7.10.2022 12:47 Reaguje na Pavel Hanzl
Tak ještě že se dokážete sebekriticky pochválit 😀.
Jinak tedy žasnu, jak může být někdo takový hlupák.

Innogy nemá monopol na dodávku plynu. Je jedním z mnoha dodavatelů plynu pro zákazníky v ČR.
Příslušnost těchto obchodních subjektů ke státům je zcela irelevantní.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.10.2022 12:10 Reaguje na Jaroslav Studnička
"Vládě Petra Fialy se za šest měsíců povedl malý zázrak: Zajistila pro Českou republiku plyn. Zasadila se o získání kapacity a sjednání nových dodávek přes terminál na LNG v holandském Eemshavenu, dál jedná s Polskem i Německem o podílech v dalších terminálech. Napravila tak fatální selhání posledních dvou vlád, které energetickou bezpečnost vůbec neřešily."
Jaroslav Míl bývalý vládní zmocněnec pro energetiku

Já vím, vláda Petra Fialy ke státu je zcela irelevantní. Jak dycky.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

8.10.2022 12:48 Reaguje na Pavel Hanzl
Hanzle, co to vytahujete za bláboly.
Když tomu nerozumíte, tak se zbytečně neztrapňujte.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.10.2022 13:18 Reaguje na Jaroslav Studnička
Cluster F29. Když jsem argumentačně v dupě, obviním Hanzla, že tomu nerozumí.
Fakt vás nechtějí upgradovat? Nebo jim už všichni hekři emigrovali??
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

8.10.2022 13:27 Reaguje na Pavel Hanzl
Klystýre, argumentoval jsem vám v celém diskuzním vláknu na rozdíl od vašich blábolů.

Dodávku plynu LNG prvního trajektu nakoupil ČEZ za spotové ceny.
Tedy žádná naše vláda.
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

7.10.2022 09:43 Reaguje na Pavel Hanzl
Aha, Němci to po plyšáku dělali nezištně pro naše krásný oči!
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 10:04 Reaguje na Jiří Svoboda
Nedělali. Ale pomohli nám výrazně,samozřejmě sami na tom tratní nejsou. Dobrý kšeft, ne?
S Rusy nic takového udělat nejde.
Odpovědět
JS

Jiří Svoboda

7.10.2022 13:40 Reaguje na Pavel Hanzl
S Rusy se to tak dělalo 32 let!
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 17:36 Reaguje na Jiří Svoboda
Jistě. A z pozice země mezi DESETI nejrozvinutějších na světě jsme skončili někde kolem osmdesátky. A to byli naši bratři, dnes je to nepřítel.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.10.2022 13:21 Reaguje na Jiří Svoboda
Sorry jako, myslel jsem bolšána. Ale za posledních 32 let se eruski skutečně stavěli jako solidní partner.
Proč? Aby získali kačáky na zbraně a aby u nás vypěstovali závislost a mohli nás napadnout.
"Evropa mi prodá provaz, na kterém ji oběsím". V.V.Putin
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

7.10.2022 09:32
Nové země EU z chudšího východu si naplno uvědomují, že nebudou schopny
ty bohatší přeplatit nejenom při nákupu energií, ale ani při podpoře vlastní ekonomiky. Na Poláky doléhá panika jak před volbami vysvětlit občanům to, že po sankcích vůči Rusku schází energetické uhlí a dodávky
ze světa se jaksi nekonají. Totéž bude u plynu z USA a např. z Kataru,
kterému jde o dlouhodobé kontrakty a nikoliv o jednu zimu. Nikdo soudný
totiž neotevře ložiska plynu na jednu zimu, když mu odběratel avizuje,
že už za rok, či dva plyn potřebovat nebude. Totéž je z elektřinou z
jádra a uhelek, když se plánuje výstavba OZE a tak není důvod ostatní
elektrárny rekonstruovat, ba ani udržovat. Tak to dopadlo ve Francii,
kde nechávali JE dožít, až skutečně dožívají a bez nákladných oprav je
nelze znovu zprovoznit. Neexistuje totiž ekonom, který bude udržovat
elektrárnu, když má být politickým rozhodnutím zrušena a nebo trestána
povolenkami a daněmi, které z ní dělají proklatě drahý zdroj. To, že
se nyní politici rozhodli je udržet v provozu je po létech bez údržby pozdě. Takže u Poláků je před volbami strach, že se ekonomika promítne
do jejich výsledků a předseda vlády ukazuje ramena jak z Němců vymůže reparace a přinutí je nepřeplácet nákupy energií a podporovat vlastní
firmy na úkor těch cizích. Morawiecky má alespoň koule to říci hlasitě
na rozdíl od našeho signalisty, který čeká, že to NĚJAK dopadne. On má
totiž do voleb 3 roky jisté koryto a stádo ovcí, čekajících v řadě na
jatka a neschopné se tomu postavit.
Odpovědět
MU

Michal Uhrovič

7.10.2022 11:09
Tolik odborníku v ČR na energetiku. Proč je energetická strategie v ČR v takové zoufalé fázy? Protože češi si nic sami prosadit a vymyslet neumí.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 11:29 Reaguje na Michal Uhrovič
Ne. Proto, že brali z Ruska 100% potřebného plynu a liliPutin nám slíbil, že nám vyrazí zuby, tak nám ho zarazil.
A za blbost se platí.
Odpovědět
MU

Michal Uhrovič

7.10.2022 11:41 Reaguje na Pavel Hanzl
Takže energetická koncepce, kterou češi měli do 24.2.2022, že budeme brát plyn jen z Ruska, moc dobrá nebyla. A snahy o její změnu Babiš a spol ukončili.
Nebo to nám nadiktovali někdo z jiné země a češi jenom kývali?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 12:22 Reaguje na Michal Uhrovič
Energetická bezpečnost státu je záležitost politická a hrabiš politik nebyl, takže se na to vymastil.
Jestli tam byl nějaký vliv Rusů přes Zemana, se neví, ale nedivil bych se.
Odpovědět
MU

Michal Uhrovič

7.10.2022 13:15 Reaguje na Pavel Hanzl
Závidím Vám vaši důvěru v český stát a v české lidi a důvěru v EU. Možná je to trochu i naivita.
Jsem příznivcem EU, ale je stále co zlepšovat
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 17:41 Reaguje na Michal Uhrovič
Já jsem nepropadl demoralizaci, jak Vinkler nebo ostatní vohnouti a věřím, že Evropané si ve svobodném světě poradí vždycky.
Samozřejmě není EU nic ideálního, ale proti jiným variantách (což je pouze Rusko), je to pořád nebe a dudy.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

7.10.2022 13:25 Reaguje na Michal Uhrovič
Nikdo nám nic nenakazoval, nikdo nám nic nezakazoval, vše bylo dílem liberalizace trhu v EU a obchodování přes burzu.

Taktéž bylo zcela logické, že díky trasám tranzitních plynovodů k nám šel vždy plyn ruský.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 17:50 Reaguje na Jaroslav Studnička
Když potřebujete rohlíky, jdete je koupit do kšeftu. Když cihly, tak do stavebnin. Když energii, tak na burzu.
Plynovody přes Ukrajinu jsme podědili po komárech.
Ale šlopláctvím, (nebo hybridní válkou) jsme na nich zůstali viset.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

7.10.2022 18:50 Reaguje na Pavel Hanzl
Nevisíme náhodou na Gazele postavené dávno po 89?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 20:49 Reaguje na Jaroslav Studnička
Pokud vím, prakticky celý objem plynu k nám jde OPALem.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

8.10.2022 00:47 Reaguje na Pavel Hanzl
Nebýt plynovodu Gazela, těžko by k nám plynovodem Opal něco doteklo analfabete Hanzle.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.10.2022 12:12 Reaguje na Jaroslav Studnička
Takže i gazelu cha cha vytáhnte? A určitě nevím, že šoupě číslo C 48 T na rouře A 58/136 je od firmy Narex.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

8.10.2022 12:49 Reaguje na Pavel Hanzl
Jste se zbláznil?

Přečtěte si ještě jednou diskuzní vlákno a neplácejte hlouposti.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.10.2022 13:23 Reaguje na Jaroslav Studnička
O žádné Gazele tam nic není. Asi utekla k nepříteli.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

8.10.2022 13:36 Reaguje na Pavel Hanzl
Takže už ani neumíte číst?
Můj příspěvek z 7.10.2022 18:50: Nevisíme náhodou na Gazele postavené dávno po 89?

Díky výstavbě plynovodu GAZELA, který je napojený na OPAL je možné do ČR importovat plyn jinou cestou než Ukrajinu a Slovensko.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.10.2022 14:02 Reaguje na Jaroslav Studnička
Tak to máte dobrý, Gazela se vrátila, asi dostala hlad.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

8.10.2022 14:38 Reaguje na Pavel Hanzl
Úroveň žáka zvláštní školy, gratuluji Hanzle!
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.10.2022 18:28 Reaguje na Jaroslav Studnička
Co mám proboha na takovou cypovinu odpovědět?
Odpovědět
JB

Jaroslav Bobr

7.10.2022 22:23 Reaguje na Michal Uhrovič
Energetická strategie ČSR není žádná, stát(at byla vláda jakákoli) na ni rezignoval a spolehl se na to, že výrobci energií,dodavatelé a obchodníci to nějak zvládnou sami.Stát jim jen stavěl mantinely o kterých nerozhodovali odborníci ale politici a různí křiklouni.Proto energetická infrastruktura zůstala vpodstatě stejná jako za komunistů jen s kosmetickými úpravami(odsíření elektráren a tepláren, náhrada lokálních(blokových) kotelen na uhlí kotelnami na plyn) jediné zdroje které přibyly je jaderný blok atomového dědka Grégra a dotovaná fotovoltaika.Je evidentní, že obchodníci myslí hlavně na své zisky a celkjovou energetickou koncepci ani nemohou realizovat.Teorie, že trh vše vyřeší se ukázala jako poněkud krátkozraká.Trh skutečně vše vyřeší ale jak je vidět za cenu obětí a možná i sociálních nepokojů.
Odpovědět
sv

s v

8.10.2022 10:52 Reaguje na Jaroslav Bobr
Žvaníš z cesty. Za prvé, ses evidentně probudil s mnohaletého komatu. "ČSR" už pěkných pár desetiletí neexistuje. Za druhé jaký trh? Žádný trh s energiemi rozhodnutím současného hradního čučkaře a tehdy premiéra neblahé paměti o bezpodmínečném přijetí závazku na povinný podíl tzv. oze v energetickém mixu při vstupu do EU, v ČR dávno neexistuje. Za současný stav energetické infrastruktury jsou zodpovědné eurosocialistické dotace, které čučkař bez odporu v bruselu odkýval a ping paroubek prosadil do české legislativy. A za třetí, jaká "jakákoli vláda"? Přes tyto dotační nesmysly, Nečasova vláda zahájila tendr na stavbu dalšího bloku v Temelíně, a rozjela projekt STORK, tedy propojen polské a české soustavy plynovodů. Agent bureš obé zrušil. V Temelíně se přes rozběhnutý tendr jen a pouze díky burešovi nepostavilo lautr nic, STORK zůstal na půl cesty. Naštěstí nová vláda už není banda nýmandů a nemakačenků jako ta burešova, takže v EU prosadila změnu v dotacích, které umožní snadnější výstavbu nových jaderných bloků. Takže nikoli "jakákoliv vláda" ale jen a pouze ta burešovsko komsoscanská rezignovala na rozumnou energetickou strategii.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.10.2022 12:16 Reaguje na s v
Jistě. Pořád odněkud vylízá, jaké cypoviny bureš provedl, spíš co všechno zdupal, nebo vůbec neudělal. V dnešní době jen 8 let vlády totálního idiota zemi neskutečně poškodí. A to není konec, odbabišování státní správy bude trvat, ta jeho korupce je silně zažraná všude.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

8.10.2022 12:59 Reaguje na s v
esvéčko, vy v tom máte dobrý chaos :-))).

Vláda ale včera po svém jednání dala jasný signál, že státní garance firmě neposkytne. Premiér Sobotka to zdůvodnil: „Záruka za dostavbu Temelína by znamenala neměřitelné riziko pro státní rozpočet i daňové poplatníky. Vláda proto tyto úvahy zamítla.“

https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/1039254-cez-zrusil-tendr-na-dostavbu-dvou-bloku-temelina

https://www.denik.cz/ekonomika/cez-zrusil-zadavaci-rizeni-na-dostavbu-dvou-bloku-temelina-20140410.html

Navíc žádná vláda tendr nevypsala, vypsala ho společnost ČEZ.
Odpovědět
JO

Jarka O.

8.10.2022 13:08 Reaguje na Jaroslav Studnička
Ty přelety v časoprostoru jsou úžasné:)
Odpovědět
JO

Jarka O.

8.10.2022 14:57 Reaguje na Jarka O.
Pro objasnění, tím nemyslím Vás, nýbrž sv.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

8.10.2022 17:50 Reaguje na Jarka O.
Pochopil jsem :-)
Odpovědět
sv

s v

8.10.2022 18:02 Reaguje na Jaroslav Studnička
Doporučuji se oběma jardům domlouvat teplý rande na jiném fóru. Tady to opravdu ale opravdu nikoho nezajímá.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

8.10.2022 18:57 Reaguje na s v
Vaše hnojometná demagogie tu opravdu nikoho nezajímá, zkuste to třeba na forum24.
Odpovědět
JO

Jarka O.

8.10.2022 19:08 Reaguje na Jaroslav Studnička
Kdepak, ten sem přeletěl z úplně jiného webu, vidíte, co má bohužel v hlavě. @sv: tady si na tom druhym webu, tady se mluví vo přírodě, voe
Odpovědět
sv

s v

8.10.2022 23:21 Reaguje na Jarka O.
Otázka spíše zní kde ty máš hlavu, jaroslave. A ano, že tady špulíš na druhýho jaroslava, je v pořádku. To je ta příroda, nemůžeš si pomoct a nikdo ti to nevyčítá.
Odpovědět
JO

Jarka O.

9.10.2022 11:52 Reaguje na s v
Sv si vysvětluje "přírodu" :)) Radši do ní nefušuj, na co šahneš, zprzníš, mutace a hříčko přírody, v neděli se zklidni, hlavičko.
Odpovědět
sv

s v

9.10.2022 17:04 Reaguje na Jarka O.
Já si nic nevysvětluju. Tvoje "přírodní" sklony jaroslave jsou nevysvětlitelné. Snad to druhý jaroslav dělá dobrovolně, oba jste v pokročilém věku, takže nevysvětelné ale legální.
Odpovědět
JO

Jarka O.

9.10.2022 18:26 Reaguje na s v
Co to jeza blábol?! Co je legální, být sv...? Do jisté míry, dokud tvá sv...a nenarazí na svobodu někoho jiného, ovšem se soudem za svá sv..a a úchylácká podsouvání musíš počítat. Nebude se po tobě chtít (si) vysvětlovat, neboj, nato evidentně nemáš, pouze platit.
Odpovědět
sv

s v

9.10.2022 22:35 Reaguje na Jarka O.
Doufám, že neobtěžuješ nějaké mladistvé jaroslave. Že to zůstává mezi vámi důchodci jaroslavy.
Odpovědět
JO

Jarka O.

11.10.2022 07:56 Reaguje na s v
Z jakých činů jsem tu veřejně obviňována?
Odpovědět
sv

s v

8.10.2022 23:19 Reaguje na Jaroslav Studnička
No tak se nestyď jardo, když už jsi to tady na druhýho jardu vybalil.
Odpovědět
JO

Jarka O.

11.10.2022 07:56 Reaguje na s v
Je toto obvyklá úroveň členů ODS?
Odpovědět
sv

sv

11.10.2022 11:24 Reaguje na Jarka O.
To je obvyklá úroveň tvoje a tvých soudruhů.
Odpovědět
JO

Jarka O.

11.10.2022 13:34 Reaguje na sv
Soudruhů soudruhu? Těch před 30 lety? A proč sis tuto úroveň vzal s sebou při preletu do nové strany?
Odpovědět
sv

sv

12.10.2022 20:20 Reaguje na Jarka O.
Úroveň tvé strany je nepřenositelná přelétavý jaroslave.
Odpovědět
sv

s v

8.10.2022 18:15 Reaguje na Jarka O.

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

9.10.2022 20:46 Reaguje na s v

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
sv

s v

9.10.2022 22:36 Reaguje na Karel Zvářal
Jarda už je obsazený kájo. Leda, že bys byl ochotný si s jaroslavy střihnout trojku.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

10.10.2022 07:42 Reaguje na s v
Klidně si posluž, mně se banální text protiví.
Odpovědět
sv

s v

10.10.2022 22:46 Reaguje na Karel Zvářal
Mně poslouží, když si tady nebudeš domlouvat s jardy teplý rande.
Odpovědět
JO

Jarka O.

11.10.2022 07:58 Reaguje na s v
Je toto + příspěvek výše obvyklé zaměstnání pracovníků na MPO pod současným vedením?
Odpovědět
JO

Jarka O.

11.10.2022 08:37 Reaguje na s v
Poslední vec: Možná by to spravila omluva p. Studnickovi a mně, ale nejsem si jistá, jestli už na ni není pozdě.
Odpovědět
sv

sv

11.10.2022 11:27 Reaguje na Jarka O.
O současné úrovni MPO se dá říct jediné, je podstatně vyšší než pod předchozím tzv. vedení. O tvé úrovni nemluvě. O tom pochybuji. Tvoje úchylné napadání čehokoli co ti nejde pod nos, žádná omluva nespraví, jaroslave.
Odpovědět
JO

Jarka O.

11.10.2022 13:36 Reaguje na sv
V to by člověk rád doufal. Pak ale je nepochopitelné, proč tam chovají tebe.
Odpovědět
sv

sv

12.10.2022 20:21 Reaguje na Jarka O.
Ty seš zvyklý jaroslave, že tě chovají. Ve které zemědělské budově to je, jaroslave?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.10.2022 13:27 Reaguje na Jaroslav Studnička
Vaše demagogie je zcela kouzelná, propašovat sem článek z roku 14 je dost čurinovní. Jen tam nemáte, že hrabivý estébák byl ministrem financí a prakticky vládu řídil, Dluhoušek na to neměšl.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

8.10.2022 13:39 Reaguje na Pavel Hanzl
Hanzle, vložení článků týkající se tématu z té doby je zcela relevantní.
Jasně dokladuje fakta té doby poplatné.

Na rozdíl od vašich dojmologií.

Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.10.2022 18:40 Reaguje na Jaroslav Studnička
Tak já nevím, jestli jste relevantní nebo irelevantní, já vždycky myslel, že jste jen blbý.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

8.10.2022 19:16 Reaguje na Pavel Hanzl
Analfabet Hanzl už má problém i se čtením.
Ten který se tu mnohokrát ztrapnil nad takovými triviálními záležitostmi jako firma MERO, energetická burza, atd...
Odpovědět
sv

s v

8.10.2022 18:14 Reaguje na Jaroslav Studnička
ANo, máš dobrý chaos v chápání psaného textu. Kde píšu něco o nějakém "vypsání"? Jsi schopen to doložit, nebo jsi jen blábolil v deliriu po 12 lahváčích? Tipuju, že b je správně a zároveň ti evidentně nedochází, že podnik ve většinovém vlastnictví státu v tak závažné věci rozhoduje jen a pouze na základě instrukcí vlády. Do tendru na blok v TEmelíně samozřejmě hodil vidle bureš. Nemusí se ti to líbit nemusíš s tím souhlasit ale to je tak jediné co s tím můžeš dělat. https://www.irozhlas.cz/ekonomika/prouza-jaderna-elektrarna-temelin-babis_2112292015_pj
https://neovlivni.cz/databaze-lzi-kdo-zariznul-tendr-na-temelin/

Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

8.10.2022 19:24 Reaguje na s v
Vaše věta: "Nečasova vláda zahájila tendr na stavbu dalšího bloku v Temelíně".

A pak tu něco blábolte jak dement.
Odpovědět
JO

Jarka O.

8.10.2022 19:47 Reaguje na Jaroslav Studnička
Von se z toho deliria vyspí, asi slavil narozky či co.
Odpovědět
sv

s v

8.10.2022 23:24 Reaguje na Jarka O.

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
sv

sv

11.10.2022 11:28 Reaguje na Jarka O.
Obávám se, že u tebe je to setrvalý stav.
Odpovědět
sv

s v

8.10.2022 23:27 Reaguje na Jaroslav Studnička
Jinými slovy žádné tvoje "vypsání" doložit schopen nejsi, takže žvaníš z deliria. Oceňuji však, že se nadále neztrapňuješ popíráním faktu, že do tendru, který ZAHÁJILA Nečasova vláda hodil vidle jen a pouze agent bureš.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

9.10.2022 09:32 Reaguje na s v
Jinými slovy ssvéčko si zjistěte, co v energetice znamená pojem "vypsání tendru", pak zjistíte, že se od vašeho slovíčka nikterak neliší.
Tedy zbytečně tu prudíte blábolením...

Ano, pro někoho, kdo absolutně nechápe souvislosti to tak může vypadat, žijte si ve svých bludech.
Odpovědět
sv

s v

9.10.2022 10:51 Reaguje na Jaroslav Studnička
Jinými slovy, se nauč číst, jardo. Pak zjistíš, že o "vypsání" tady blábolíš jen a pouze ty. Pak si můžeš nastudovat význam jednotlivých slov. To, že nechápeš souvislosti a žiješ v bludech nemusíš zdůrazňovat, to je evidentní. Oceňuji však, že se nadále neztrapňuješ popíráním faktu, že do tendru, který ZAHÁJILA Nečasova vláda hodil vidle jen a pouze agent bureš.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

9.10.2022 12:09 Reaguje na s v

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
sv

s v

9.10.2022 17:07 Reaguje na Jaroslav Studnička
Možná, že sis toho nevšim s ohledem na tvé problémy se čtením ale já ti tykám od samého počátku. Sprostým a analfabetickým důchodcům s stbáckou minulostí se totiž vždy tyká, kolovrátku, který chápe alespoň nepopiratelný fakt, že do tendru, který ZAHÁJILA Nečasova vláda hodil vidle jen a pouze agent bureš.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

9.10.2022 17:41 Reaguje na s v
Jelikož jsem ročník 1982, tak to potom jo...:-))))

Dál si žijte ve svých bludech. Vystačíte si s málem, v rámci svého primitivního pohledu na svět.
Odpovědět
JO

Jarka O.

9.10.2022 18:29 Reaguje na Jaroslav Studnička
Myslím, že mu jistá stará nemoc již přešla na mozek. Ale neni mi ho líto. A hlavně mele opravdu zbytečné bludy o starých zalezitostech, uplakánek.
Odpovědět
sv

s v

9.10.2022 22:43 Reaguje na Jarka O.
Víš co by ti pomohlo jaroslave. Kdybys dojmy o svém zdravotním stavu sdělil tomu svému psychiatrickému konziliu. Třeba by ti byli sto ještě pomoct.
Odpovědět
JO

Jarka O.

11.10.2022 07:58 Reaguje na s v
A tobě?
Odpovědět
sv

s v

9.10.2022 22:42 Reaguje na Jaroslav Studnička

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
JO

Jarka O.

9.10.2022 22:53 Reaguje na Jaroslav Studnička
P. Studničko, mně to stačilo. Já ho varovala. Jestli máte zájem, domluvíme se nějak spolu přes redakci nebo emailem.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

10.10.2022 07:54 Reaguje na Jarka O.
Samozřejmě redakce by si měla ve své diskuzi udělat pořádek sama a zajistit dodržování pravidel diskuze.

Jinak si myslím, že řešit "sv" za to nestojí.
Je to prostě internetový chudáček, který si tu pouze řeší své životní komplexy.
Odpovědět
sv

s v

10.10.2022 22:58 Reaguje na Jaroslav Studnička
S úchylnými jaroslavovými sprosťárnami redakce nejspíš něco dělat může. S tvou utkvělou představou na téma slova "vypsat" a ostentativního ignorování faktu, že do tendru, který ZAHÁJILA Nečasova vláda hodil vidle jen a pouze agent bureš a choré potřeby mít poslední slovo přes to, že ses tím mnohokrát ztrapnil redakce může stěží něco dělat. Leda že by to byla redakce odborného psychiatrického časopisu, která by na základě tvých podržtaškovsých mindráků vůči zločincům typu puťka či bureš by napsala odborný článek.
Odpovědět
sv

s v

10.10.2022 22:48 Reaguje na Jarka O.
Už si tady domlouváš rande s jaroslavem několik dní, jaroslave. To do toho chceš opravdu tahat ještě i redakci?
Odpovědět
JO

Jarka O.

11.10.2022 08:01 Reaguje na s v
P. Studnička mě vcera ještě uklidnil. Dnes už to nefunguje, podekuj sobě. Ano, opravdu jsi mě přinutil k tomu, že se budu snažit zatáhnout do toho redakcí. Chceš rande, tak budu se ti v tom snažit vyhovět.
Odpovědět
sv

sv

11.10.2022 11:29 Reaguje na Jarka O.
Nepochybuju, že si redakce tvoje sprosťárny a tvoje ubohé pokusy popírat fakta s pobavení pročte.
Odpovědět
JO

Jarka O.

11.10.2022 13:38 Reaguje na sv
Fakta- která? Není to poprvé, co tvrdíš, že redakce ráda čte tvé úchylné příspěvky. Ty někoho z nich znáš nebo urážís i redakci?
Odpovědět
JB

Jaroslav Bobr

11.10.2022 17:39 Reaguje na Jarka O.
Nekrmte trola,zvrhne se to ve vzájemné napadání.Už podle stylu a slovníku si vyhodnotte zda má cenu odpovídat,to že neodpovíte neberte jako prohru.Vy máte svůj názor a pokud se někomu nelíbí a nedokáže se vyjádřit slušně je zřejmě frustrovaný a je třeba ho politovat.
Odpovědět
sv

sv

12.10.2022 20:22 Reaguje na Jaroslav Bobr
Teď jsi to jardovi nandal jardo.
Odpovědět
sv

sv

12.10.2022 20:26 Reaguje na Jarka O.
To, že máš velmi krátkou paměť mně nepřekvapuje. Je to tím hysterákem, který imrvére prožíváš při střetu s fakty. Prozatím tady všechny dokola urážíš ty, jaroslave.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.10.2022 13:32 Reaguje na s v
Tady je velmi zajímavý aspekt. Tendr v roce 14 by s největší pravděpodobně vyhrál Rosatom i přes odpor odborné i laické veřejnosti.
Putin tu měl extra silnou pátou kolonu, měl expozituru Fsb na Hradě, hrabivec mu zobal z ruky.
To by byla tragédie, dnes bychom byli na tom jak hlupe Maďarsko.
Není teda lepší, že ten tendr zarazil??
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

8.10.2022 13:45 Reaguje na Pavel Hanzl
Takže několik faktů z uvedených zdrojů místo Hanzlové dojmologie:

"Soutěže o dostavbu dvou bloků Temelína se účastnila americko-japonská společnost Westinghouse a česko-ruské konsorcium MIR.1200. Dalšího uchazeče, francouzskou Arevu, ČEZ z tendru vyřadil s poukazem na závažná pochybení v předložené nabídce."

"Prezident Miloš Zeman si myslí, že by se na Temelín měl vyhlásit úplně nový tendr. Podle něj by se ho dokonce mohli účastnit čtyři zájemci. „Tendru (nově vypsaného) by se kromě těch dvou existujících zúčastnil s vysokou pravděpodobností i investor z Jižní Koreje (vedle vyřazené Arevy - pozn. red.). Počkejme si na jejich nabídky, počkejme si na nový tendr. Čtyři jsou více než dva, je tedy naděje na snížení ceny,“ řekl prezident, který prý o případné investici jednal i s nejmenovaným jihokorejským politikem."
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.10.2022 18:35 Reaguje na Jaroslav Studnička
Právě to cha cha "česko- ruské koncorsium" je ten Rosatom. Rus NIKDY nemůže nic uděšlat přímo, VŽDYCKY musí křivit, šidit, podvádět a lhát.
A zeman? Ten byl první, který prosazoval Rosatom!! samozřejmě bude kdákat s Korejcem hezké věci, ale tenkrát by to asi fakt nedopadlo. Ta válka nás vyléčila a pátá kolona je nějaká neschopná. Jedině vy s Vinkerem makáte naplno....
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

8.10.2022 19:27 Reaguje na Pavel Hanzl
Čemu se smějete? Někdo tu snad tvrdil, že za MIR.1200 nestál za ruskou stranu Rosatom? Nebo jste zase objevil Ameriku?

Ostatní klasické analfabetské blábolení bolševika Hanzla...
Odpovědět
JO

Jarka O.

8.10.2022 13:14 Reaguje na Jaroslav Bobr
Ta koncepce z 80ek nebyla špatná. S JE se počítalo ve velkém. Nenávist a mlčení o JE bylo patrné od 90.let, a víte, jak dopadl Necas, když se o ty níže psané projekty snažil. Není nám pomoci
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.10.2022 13:34 Reaguje na Jarka O.
Výborná. Pouze 50 let stará a naprosto neuskutečnitelná, jak se plně prokázalo.
Odpovědět
JO

Jarka O.

8.10.2022 14:55 Reaguje na Pavel Hanzl
Musíte se naučit srovnávat. Pak pochopíte,že novější energetický plán německý má více trhlin než ten starý český, a navíc chybně předepisuje, že energie je zboží. Je to pouze tím, že se za těch 50 let nezměnily fyzikální zákony, a tak ne vše staré je špatné. Tím nemyslím vás. Plně prokázalo ... tak kdysi mluvívali soudruzi, jste jasný. Neuskutečnitelný dnes už je.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

8.10.2022 18:39 Reaguje na Jarka O.
Fyzika je pořád stejná, ale technologie se silně posunuly a hlavně se objevilo zcela nové a hlavně fatální nebezpečí klimatické tragédie.
Odpovědět
JS

Jaroslav Studnička

8.10.2022 19:28 Reaguje na Pavel Hanzl
Analfabet Hanzl a psaní o fyzice, tak to je vtip dne :-)))
Odpovědět
JO

Jarka O.

8.10.2022 19:46 Reaguje na Jaroslav Studnička
Jj. Komický příspěvek. Ale zase musím p. Hanzlovi nechat, jak pěkně čekal s odpověďmi na svého zdejšího partnera. @PH: prosím jak je to možné, že Dánové době fatálního klimatického oteplení začali hrát hokej a dokonce už líp než Češi z mrazové kotliny?
Odpovědět

7.10.2022 17:45
> "Když nekoná Evropská komise a Evropská unie, pak to musíme dělat sami"

Místo aby zastropovali zisky výrobcům energií a prodejcům (nebo oddělili plyn od elektřiny), tak budou komplikovaně a zdlouhavě danit a přerozdělovat a vymýšlet podpůrné programy, je to tragikomedie.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

7.10.2022 17:51 Reaguje na
Vždy se najde nějaký Eskymák, který poradí obyvatelům Konga, jak se mají chránit před horkem. Tady je jich celá série.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist