https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mosambik-nabidl-presidleni-1500-rodinam-ohrozenym-utoky-buvolu-a-krokodylu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Mosambik nabídl přesídlení 1500 rodinám ohroženým útoky buvolů a krokodýlů

28.5.2023 02:13 | MAPUTO (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Kvůli rostoucímu počtu útoků divoké zvěře nabídla mosambická vláda možnost přesídlení 1500 rodinám z provincie Sofala v centrální části země. Informoval o tom server BBC News, který se odvolává na místní činitele. Za první tři měsíce letošního roku si podobné útoky vyžádaly nejméně tři mrtvé.
 

"Konflikt mezi člověkem a volně žijícími zvířaty je stále častější realitou," uvedla vedoucí správy okresu Marromeu Henriqueta de Rosário. Dodala, že s dobrovolným přesídlením ze zasažené oblasti už souhlasilo nejméně 400 lidí.

Buvoli z přírodní rezervace Marromeu, která leží v deltě řeky Zambezi, napadli obytné oblasti a místní obyvatelé byli nucení se přesunout na říční ostrovy. Tam je ale ohrožují útoky krokodýlů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Sl

Slovan

30.5.2023 08:49
Z Mosambiku se postupně stává další přírodní klenot na jihu Afriky. V posledních letech se tam odvedla opravdu spousta skvělé práce. Že to přinese i nějaké konflikty mezi lidmi a divokými zvířaty bylo jasné, důležité je to řešit a jít dál ve stejném směru.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist