https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/most-nabidne-od-ledna-k-pronajmu-20-zahradek-ve-vtelne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Most nabídne od ledna k pronájmu 20 zahrádek ve Vtelně

19.11.2022 00:05 | MOST (ČTK)
Za užívání zahrádky stanovil magistrát nájemné 4000 korun měsíčně, což je částka vyšší, než za jakou město pronajímalo plochy drobných pěstitelům a chatařřům dosud.
Za užívání zahrádky stanovil magistrát nájemné 4000 korun měsíčně, což je částka vyšší, než za jakou město pronajímalo plochy drobných pěstitelům a chatařřům dosud.
Most nabídne od ledna k pronájmu 20 nově připravených zahrádek v části Vtelno. Zájemci se budou moci přihlásit do výběrového řízení. Pokud jich bude více, bude se losovat. Záměr pronajmout zahrádky schválili nyní radní, uvedl náměstek primátora Marek Hrvol (ProMOST).
 

Poptávka po zahrádkách je podle vedení města velká. Připravilo zahrádky, které jsou velké zhruba 400 metrů čtverečních. Ke každé je dovedena kanalizace, elektřina a voda. Plocha je oplocena, parkování je vždy na konkrétní parcele. Práce na přípravě ploch teď město dokončuje. Záměr zveřejní radnice do dvou týdnů na svém webu. Tam bude uveden termín, dokdy se mohou zájemci hlásit.

Za užívání zahrádky stanovil magistrát nájemné 4000 korun měsíčně, což je částka vyšší, než za jakou město pronajímalo plochy drobných pěstitelům a chatařřům dosud. "Pokud bude zájemců více, z přihlášených vylosuje pro každou záhrádku nájemce zvláštní komise," uvedl Hrvol. Vylosováno bude také pět náhradníků. Zahrádku bude město pronajímat na pět let s možností prodloužení o tři roky.

Dalších 100 zahrádek chce město v budoucnu připravit v parku Hrabák.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

19.11.2022 10:52
proč vždy jen 400m2 ? proč třeba nezřídí sadařskou kolonii s parcelami např.1000m2 ? nemají tam snad místo na takový projekt ?
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist