https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/motorkar-napadl-lesnika-ktery-jej-upozornil-na-zakaz-vjezdu-do-lesa
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Motorkář napadl lesníka, který jej upozornil na zákaz vjezdu do lesa

21.8.2021 01:51 | ZLATÉ HORY (ČTK)
Poranění hlavy, oka a pohmoždění žeber i zad způsobil pětašedesátiletému lesníkovi jeden ze tří motorkářů, kteří se v neděli dopoledne na svých strojích proháněli v lese nedaleko Zlatých Hor na Jesenicku. Ilustrační foto
Poranění hlavy, oka a pohmoždění žeber i zad způsobil pětašedesátiletému lesníkovi jeden ze tří motorkářů, kteří se v neděli dopoledne na svých strojích proháněli v lese nedaleko Zlatých Hor na Jesenicku. Ilustrační foto
Foto | Jiří Bernard / Wikimedia Commons
Poranění hlavy, oka a pohmoždění žeber i zad způsobil pětašedesátiletému lesníkovi jeden ze tří motorkářů, kteří se v neděli dopoledne na svých strojích proháněli v lese nedaleko Zlatých Hor na Jesenicku. Motorkář lesníka napadl poté, co je upozornil na porušení zákona o zákazu vjezdu motorových vozidel do lesa. Lesníka převezla záchranná služba do jesenické nemocnice a nyní se léčí doma. Útok na lesníka vyšetřuje policie, řekla ČTK mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.
 

Lesník na agresivní motorkáře narazil při pochůzce v lese. "Poté, co je začal fotit, jej jeden z motorkářů fyzicky napadl, v důsledku čehož lesník upadl na zem a při tom z ruky vytratil mobilní telefon. Motorkáři mobilní telefon zvedli ze země a odhodili do lesního porostu. Lesník napadením utrpěl zranění, se kterým musel být ošetřen v nemocnici," uvedla Neubauerová.

Mluvčí Arcibiskupských lesů a statků Olomouc Dagmar Málková ČTK řekla, že lesník v neděli prověřoval informaci o tom, že po lese jezdí motorkáři. "Jakožto zaměstnanec správy lesa se proto vydal za nimi, aby celou situaci vyřešil. Motorkáři si na něj počkali a po krátké výměně názorů a pokusu našeho kolegy si je alespoň vyfotit pro potřeby policie jej povalili na zem. Útočníci lesníkovi způsobili poranění hlavy, oka a pohmoždění žeber i zad," uvedla Málková.

Poraněného lesníka odvezla záchranná služba do nemocnice v Jeseníku, kde podstoupil podrobná vyšetření a poté byl propuštěn do domácího léčení. "Velice nám záleží na prošetření celého případu a dopadení všech viníků. To, co se stalo, je naprosto nepřípustné a pachatelé musí být adekvátně potrestáni. Vážíme si našeho kolegy, který se neváhal postavit problému a hájil svou profesi i lesní zákon, ačkoliv agresoři byli v početní přesile," uvedl jednatel Arcibiskupských lesů a statků Olomouc Arnošt Buček.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (18)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

21.8.2021 08:40
A lepší to nebude, pokud se neprobudí naše slavná justice.
Odpovědět
pp

pavel peregrin

21.8.2021 12:14 Reaguje na smějící se bestie
Souhlasím. Další věcí je to, že lesník projevil osobní odvahu, protože mu mohlo dojít, že tři motorkáře asi nezmákne a riziko toho napadení je dnes, bohužel, vysoké. Osobně bych se do konfliktu nepouštěl, zkusil bych PČR anebo jedině v případě, že bych měl s sebou brokovnici. Ta by udržela v uctivé vzdálenosti klidně 5-6 podobných týpků.
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

21.8.2021 12:32 Reaguje na pavel peregrin
Zůstaňte na zemi. Nejsme na "Divokém západě". Je ovšem otázka jestli je to Bohu dík nebo bohužel. A brokovnice? Pokud má člověk zbraň tak buď je připraven ji použít a riskuje u nás nepřiměřenou obranu nebo ji nepoužije a jen mu zavazí. No a pokud ji nepoužije tak je tu nebezpečí, že ji nakonec použijí utočníci.
Odpovědět
ss

smějící se bestie

21.8.2021 12:44 Reaguje na Jarek Schindler
To nejsme, ale ještě tam funguje snad to - jeden den chytnou a druhý den ráno soud, odpoledne už za katrem.

Toto by se hodilo a stačilo by i jen na týden ( napoprvé ).
Odpovědět
pp

pavel peregrin

21.8.2021 13:47 Reaguje na Jarek Schindler
I s vámi souhlasím. Je to problém, ale i proto jsem psal, že v tomto případě by bylo první volbou konflikt neriskovat.
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

21.8.2021 16:00 Reaguje na pavel peregrin
konal jen svojí práci..to se máme dostat do situace, kdy si v lesích můžou tihle dělat co chtějí? to jsem zvědavý, jak dlouho budou hledat lidi na takové pozice, když pravidelně můžou dostat tak akorát od motorkářů přes mordu... problém však je i v dnešní NEVÝCHOVĚ mládeže protože toto násilnické chování je evidentně problémem výchovy etiky a morálky...hlavně že máme chytré telefony, JEŠTĚ NĚKDE NAJÍT MORÁLNÍ UŽIVATELE.
Odpovědět
pp

pavel peregrin

21.8.2021 17:27 Reaguje na Jaroslav Řezáč
V podstatě jste si odpověděl sám. Za současné situace je to problém a ve vysoké míře riskujete, že přes tu mordu dostanete a nikde se nedovoláte. Jak jsem psal, lesník projevil velkou míru osobní statečnosti, ale je otázkou, zda to za to stojí.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

23.8.2021 11:18 Reaguje na Jaroslav Řezáč
Jste si jist, že se jednalo o mládež? Já ne ... je to možné, ale šance na opak je značná, osobně bych to viděl tak na 50:50.
Odpovědět
DM

Dalibor Motl

23.8.2021 16:47 Reaguje na Jarek Schindler
Nutná obrana je jasně definovaná. V případě použití proti trojici agresorů je rozhodně lepší mít svědky (chodit do lesa ve dvou...). Určitě lepší se bránit než se nechat takhle napadnout. Klidně to mohlo skončit i hůř. Narazíte hlavou na kořen nebo kámen...
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

24.8.2021 11:16 Reaguje na Dalibor Motl
Na druhou stranu jsou to 3 svědectví proti jednomu vašemu ... což tedy fakt nic moc situace:-/.
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

21.8.2021 15:54 Reaguje na smějící se bestie
ten zákon byl připravený ale jaksi se na něj nedostalo, protože se nemůžou poslanci na tom shodnout, zatím se přihlíží cílené fyzické likvidaci lesníků a ochránců přírody.
Odpovědět
JM

Jiří Malík

22.8.2021 13:00
Hulvátství a arogance, z ní plynoucí fyzické násilí na představitelích jakkéli opozice či dokonce zástupců státu, kteří vymáhají demokraticky dohodnuté zákony, se stává neblahým pravidlem. Sám jsem tomu čelil několikrát, včetně výhružek smrtí, hrozba ztlučení klackem, vytažený nůž (matkou s dítětem, na klidné vysvětlení, že je zákaz vstupu kvůli hnízdění v NPR). A říkám již 20 let. Ochránci lesa, přírody, rybářská ostraha aj. - nutná profesionalizace na úrovni rangerů v USA a jinde (neříkám na úrovni Policie ČR, která je často nevalná) a drasticky zvýšit postihy za napadení takovéhoto veřejného činitele. Není normální porušovat zákon a počítat s tím, ze strany strážce, že za to dostane do úst či jinam. Probudit se musí nejen justice, ale i politici, i státní správa, která musí jako jeden muž vymáhat spravedlivě vůči komukoli to samé. Nesmí se stát, že arogance vyhrává, protože úředník shrbí záda, když na něj někdo zahubuje. Je zajímavý psychologický fenomém, že nejarogantnější v ČR jsou právě motorkáři. Někdo by na to měl udělat studii proč. A proč cílevědomě porušují zákon a slušné mravy. Proč se i otcové rodin po zasednutí za řídítka páchnoucího a hlučícího stroje stanou zločinci a rabijáky.
Odpovědět
Pe

Petr

22.8.2021 15:30 Reaguje na Jiří Malík
Hulvátství a aroganci nelze vyřešit represí.
Každý, kdo rozhořčeně požaduje nějaké zpřísnění, nové opatření, drastické zvýšení a podobně, by nejprve měl popřemýšlet o tom, jestli i on sám opravdu chce žít v takovém "drasticky zpřísněném" světě. Zítra to totiž může padnout i na něj, třeba až zase pojede autem o něco rychleji.
Odpovědět
pp

pavel peregrin

22.8.2021 16:50 Reaguje na Petr
Ale jde, na hrubý pytel patří totiž pouze hrubá záplata a tyto typy lidí se bojí zase jen hrubé síly a represí, nic jiného na ně neplatí, jejich IQ tykve není s to pojmout nějakou domluvu.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

23.8.2021 11:22 Reaguje na Jiří Malík
S tou arogancí u motorkářů bych byl opatrný, nejsou v tom totiž rozhodně sami. Cyklisté si s nimi v ničem nezadají. A je to přesně jak píšete, dokud jedou v autě a kola mají na nosiči, tak vcelku pohoda a klid. Pak zaparkují, kola sundají, nasednou ... a najednou získají pocit, že nad ně není, žádná pravidla pro ně neplatí a mohou všechno. V přírodě i na silnici.
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

22.8.2021 13:27
jen jestli nespadl napitý z posedu...!!!
Odpovědět
pp

pavel peregrin

22.8.2021 16:50 Reaguje na radim buffalo tobias
To není moc vtipné.
Odpovědět
os

orb slavík

22.8.2021 19:21 Reaguje na radim buffalo tobias
Co jste to člověka? Plácáte nesmysly.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist