https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mpsv-vyhlasilo-novou-vyzvu-z-narodniho-planu-obnovy-na-porizeni-elektroaut-a-hybridu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

MPSV vyhlásilo novou výzvu z Národního plánu obnovy na pořízení elektroaut a hybridů

28.11.2022 00:50 | PRAHA (ČTK)
Foto | jc_cards / Piqsels
Ministerstvo práce zatím vyhlásilo tři z 12 svých plánovaných výzev k podávání žádostí o peníze z Národního plánu obnovy. Z těchto prvních tří akcí je možné získat téměř šest miliard korun mimo jiné na pořízení elektroaut a hybridů pro sociální služby. Celkem může úřad rozdělit zhruba 23 miliard korun. Vyplývá to z harmonogramu výzev a z informací na webu ministerstva.
 

Z Národního plánu obnovy, který má přispět k zotavení po covidové epidemii a nastartování reforem, může ČR vyplatit až sedm miliard eur (v přepočtu přes 170 miliard korun). Celkem si stanovila šest hlavních témat. Jedno z nich se týká vzdělávání a trhu práce. Část peněz tak rozděluje ministerstvo práce. Uvedlo, že má k dispozici téměř 23 miliard korun bez DPH. Investovat je chce do tří reforem - celoživotního vzdělávání, péče o malé děti a dlouhodobé péče o seniory a postižené. Do konce roku 2025 pro tyto reformované systémy pak chce zajistit v novelách zákonů stabilní budoucí financování.

Teď v listopadu začalo ministerstvo přijímat žádosti ve třetí výzvě. Na nákup elektroaut a hybridů vyčlenilo 228 milionů korun. Vozidla mají sloužit hlavně pracovníkům, kteří jezdí pečovat o klienty. O podporu je možné žádat do konce února, finance se musí využít do konce příštího roku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Katka Pazderů

Katka Pazderů

28.11.2022 06:19
tak bude na silnicích o 228 aut více. tolik hlavní zpráva dne.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist