https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/muz-choval-podle-jihoceske-policie-v-nevhodnych-podminkach-stovky-kachen
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Muž choval podle jihočeské policie v nevhodných podmínkách stovky kachen

4.7.2024 18:55 | ČESKÉ BUDĚJOVICE (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Jihočeská policie obvinila muže z týrání zvířat. Stíhaný jako předseda zemědělského družstva choval podle policie v nevhodných podmínkách stovky kachen. Hrozí mu až desetileté vězení. Policie o případu dnes informovala na svém webu.
 
"Pro zvířata nezajistil řádnou výživu ani vodu. Nesplnil odpovídající zoohygienické podmínky ani základní veterinární péči. Například podestýlka se skládala z trusu, shnilé a mokré slámy a částí uhynulých zvířat," uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Dodal, že veterináři tento stav v roce 2022 zaznamenali při kontrolách opakovaně. "Naskytl se jim velmi smutný pohled, některé kachny se abnormálně a soustavně točily do kruhu, další kachny pak ležely pouze na zádech a stovka kachen nebyla vůbec schopna pohybu. Zvířata obviněný muž choval za účelem obchodu," uvedl mluvčí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

EB

Emil Bernardy

6.7.2024 06:44
a na ilustračním foto je husa......
Odpovědět
ZV

Zdeňka Vítková/Ekolist

6.7.2024 07:44 Reaguje na Emil Bernardy
Děkuji za upozornění. Opraveno.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist