https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/muzeum-regionu-valassko-pripravilo-na-vikend-vitani-ptaciho-zpevu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Muzeum regionu Valašsko připravilo na víkend Vítání ptačího zpěvu

6.5.2023 00:26 | VSETÍN (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Muzeum regionu Valašsko připravilo na víkend Vítání ptačího zpěvu s ornitologem Zdeňkem Tyllerem. Procházky spojené s poznáváním života ptáků budou v sobotu u Choryňských rybníků, v neděli ve Vsetíně, sdělil zástupce muzea Jiří Koňařík.
 

"Projdeme se, poslechneme si hlasy ptáků žijících v dané oblasti, některé jedince si prohlédneme a také si povíme zajímavosti o jejich životě a významu pro člověka," uvedl Tyller.

V sobotu bude Vítání ptačího zpěvu u Choryňských rybníků, sraz účastníků bude v 09:00 na vlakovém nádraží ve Lhotce nad Bečvou. "Bude připravena i ukázka odchytu a kroužkování ptáků s výpomocí zoologa Václava Tomáška z CHKO Beskydy," uvedl Tyller. V neděli se zájemci setkají v 09:00 u vstupu do Panské zahrady od náměstí Svobody, poté projdou parkem a podél řeky Bečvy.

Při velmi nepříznivém počasí se akce nebude konat. "Nějaký drobný deštík nás ale samozřejmě neohrozí. Pokud si nebudete jisti, zda vyrazit či ne, můžete se dotázat na telefonním čísle 775 284 222. Já ale doufám, že nám vyjde pěkné počasí a obě akce na Vsetíně i u Choryňských rybníků si v pohodě užijeme. Bývá to vždy velmi příjemné setkání, a já se těším, že se sejdeme v co největším počtu," uvedl Tyller.

Vítání ptačího zpěvu připravuje na sobotu i zlínská zoologická zahrada, akce začíná v 06:00. Lidé projdou zahradu s ornitologem, budou pozorovat volně žijící ptáky a naučí se je poznávat podle zpěvu. Nebude chybět ukázka odchytu ptáků a jejich kroužkování.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist