https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/myslivci-vypustili-do-divoke-sarky-14-zajicu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Myslivci vypustili do Divoké Šárky 14 zajíců

18.6.2019 00:15 | PRAHA (ČTK)
Myslivci včera ráno do lesů v Divoké Šárce v Praze 6 vypustili 14 zajíců. / Ilustrační foto
Myslivci včera ráno do lesů v Divoké Šárce v Praze 6 vypustili 14 zajíců. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Archiv LHMP
Myslivci včera ráno do lesů v Divoké Šárce v Praze 6 vypustili 14 zajíců. Odchoval je jeden ze členů tamního mysliveckého spolku. Vypuštěni byli samci i samice, na podzim by tak mohli mít mladé. Řekl to předseda Mysliveckého spolku Šárka Radek Melíšek. Nové zajíce tu po deseti až 15 kusech myslivci vypouštějí každoročně.
 

Ve větším množství myslivci do Šárky vypouštějí bažanty. Na začátku června vypustili 24 bažantích slepic, na podzim chtějí vypustit ještě zhruba 30 kohoutů bažanta, dodal Melíšek.

Zajíci jsou vypouštěni vždy po seči, aby je neohrozily sekačky. Největším nebezpečím jsou tak nyní pro ně volně puštění psi, kteří zvěř často štvou a nenechají ji v klidu ani v noci, řekl Melíšek. Ohled na přítomnost zvěře by měli brát i lidé, kteří se procházejí bez psa. Měli by se držet na cestách a nerušit zvířata tam, kde se chodí napájet nebo spásat zeleň, doplnil.

Lesy v Šárce patří hlavnímu městu a stará se o ně městská firma Lesy hlavního města Prahy. V místní honitbě hospodaří Myslivecký spolek Šárka.

Na území hlavního města je osm okresních mysliveckých spolků spadajících pod Českomoravskou mysliveckou jednotku. Kromě nich tu existuje několik desítek dalších mysliveckých spolků či honebních společenstev.

Kromě Divoké Šárky se další honitby na území hlavního města nacházejí například ve Zličíně, Satalicích, Dubči, Letňanech nebo v Horních Počernicích.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

mr

18.6.2019 21:28
Tak tady mi jaksi uniká smysl tohoto nesmyslu ...
Odpovědět
Hu

Hunter

19.6.2019 09:50 Reaguje na
Vám toho uniká mnohem víc milý náčelníku pevný kramfleku
Odpovědět
mr

19.6.2019 16:28 Reaguje na Hunter
Když jako "znalec zvěře" poznáte pohlaví zajíců běhajících na poli, čekal bych, že nás tu zase oblažíte nějakou tou mysliveckou strejcovinou na téma "potřeba vypouštět zajíce a bažanty do přírody", aby se bylo zase čemu jednou hezky zasmát. Jinak je celá taková "huráááakce" zase totální nesmysl, jež se může urodit leda v nemyslící hlavě nějakého myslivce.
Odpovědět
LB

Lukas B.

19.6.2019 11:38
to je skvělé! třeba ještě někdy zažiji tu srandovní situaci (jako někdy ke konci devadesátek), kdy při nedělním lezení na buližníku na holém vrchu u únětic konali v okolí místní ozbrojení opilci hon a broky bubnovaly na skálu a stříleli po všem co se hýbe, tedy nejen proti skalám obsypaným celým velkým pražským horolezeckým oddílem, ale i rovnou do nebe ve směru nízko letících letadel zvedajících se z jihozápado-severovýchodní ranveje.

musím říci, že k podobným projevům místní lidové myslivosti mám postoj velmi negativistický.
Odpovědět
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist