https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/mzp-eviduje-sedm-zajemcu-o-misto-reditele-ceske-inspekce-zivotniho-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

MŽP eviduje sedm zájemců o místo ředitele České inspekce životního prostředí

19.1.2023 14:59 | PRAHA (ČTK)
Ministerstvo životního prostředí (MŽP) eviduje ve druhém kole výběrového řízení na post ředitele České inspekce životního prostředí (ČIŽP) sedm přihlášek. Mluvčí ministerstva Lucie Ješátková dále sdělila, že počet nemusí být ještě konečný, termín pro podání přihlášek končí dnes. Inspekci nyní dočasně vede dosavadní ředitel odboru technické ochrany životního prostředí a integrované prevence Lukáš Kůs. Vedení převzal po odchodu Erika Geusse, který v čele inspekce skončil k 7. prosinci 2022 na vlastní žádost. Geussův nástupce má být znám přibližně v polovině února.
 

"Počet kandidátů nemusí být definitivní, mohou se hlásit ještě během dneška. Ministerstvo vybere ředitele inspekce v horizontu jednoho měsíce," uvedla Ješátková.

Geuss podal žádost o odvolání z funkce k 7. prosinci počátkem loňského října. Záměr odstoupit do konce roku kvůli politickým tlakům, které cítil po otravě řeky Bečvy v září 2020, avizoval v květnu. Trvá na tom, že inspekce při hledání příčin otravy řeky postupovala správně. V květnovém rozhovoru pro Radiožurnál uvedl, že svého nástupce by chtěl varovat především před byznysem s nebezpečnými odpady, který považuje za velký problém.

Resort pořádal výběrové řízení ještě před koncem loňského roku, žádný z tehdejších kandidátů ale neprokázal dost kompetencí a předpokladů pro řízení této funkce. Od 1. ledna se podle novely služebního zákona mohou do nynějšího řízení přihlásit i zájemci mimo státní službu.

Podle informací serveru Hospodářské noviny se ve zrušeném výběrovém řízení hlásil o místo ředitele současný ředitel oblastního inspektorátu Praha Václav Beroušek či náměstek ministra životního prostředí Vladimír Dolejský.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

19.1.2023 16:56
Už aby to bylo ! A snad někdo zvenčí, nezatížený dekou poklonkování starého pána.
Odpovědět
JS

Josef Střítecký

19.1.2023 17:57
A nechtěl byste ještě dnes stihnout přihlášku? Když jste takový eko-všeználek?
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

19.1.2023 19:41
Proč se pane Střítecký navážíte ? Vyjádřil jsem se k předmětu článku, vy se vymezujete k osobě diskutujícího - utekl jste z blázince nebo švagr poklonkuje na ČIŽP ?
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist