https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-chebsku-lide-pocitili-dalsi-otresy-byly-ale-slabsi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Chebsku lidé pocítili další otřesy, byly ale slabší

23.5.2018 02:47 (ČTK)
Další otřesy pocítili v úterý večer lidé na Chebsku i v okolí. Nejsilnější otřes přišel opět kolem půlnoci a jeho epicentrum bylo nedaleko Nového Kostela. Svědci otřesů na webu Evropsko-středozemního seismologického centra (EMSC) opět popisují znatelné dunění a chvění. / Ilustrační foto
Další otřesy pocítili v úterý večer lidé na Chebsku i v okolí. Nejsilnější otřes přišel opět kolem půlnoci a jeho epicentrum bylo nedaleko Nového Kostela. Svědci otřesů na webu Evropsko-středozemního seismologického centra (EMSC) opět popisují znatelné dunění a chvění. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | aitoff / Pixabay
Další otřesy pocítili v úterý večer lidé na Chebsku i v okolí. Proti otřesům z noci z pondělí na úterý byly ale slabší. Nejsilnější záchvěvy vyhodnotily automatické měřicí systémy na sílu 3,4, vyplývá z údajů měřicích stanic.
 

Nejsilnější otřes přišel opět kolem půlnoci a jeho epicentrum bylo nedaleko Nového Kostela. Svědci otřesů na webu Evropsko-středozemního seismologického centra (EMSC) opět popisují znatelné dunění a chvění. Ve srovnání s pondělním otřesem bylo ale podle nich výrazně slabší. V úterý večer bylo otřesů, které přesáhly magnitudo tři, hned několik.

"Jedná se o zemětřesnou činnost, která je pro tuto oblast charakteristická. Zemětřesné roje sestávají z velkého množství slabších otřesů, které následují rychle po sobě a odehrávají se na malém prostoru. Mohou trvat od několika dní až po několik měsíců, jako tomu bylo například v roce 2000," vysvětluje na stránkách Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR seismoložka Jana Doubravová.

Pondělní otřes, který byl zatím nejsilnější v současné zemětřesném roji, vyhodnotily automatické systémy jako otřes s magnitudem 4,4. Odborníci pak sílu upřesnili na 3,8 stupně.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist