https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-francouzskou-plaz-more-vyplavilo-pres-400-mrtvych-zraloku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na francouzskou pláž moře vyplavilo přes 400 mrtvých žraloků

15.6.2018 00:45 (ČTK)
Více než čtyři stovky mrtvých žraloků (na obrázku) vyplavilo ve čtvrtek na pláž moře u severofrancouzské obce Pleubian. Malé paryby měřící od 80 centimetrů do 1,5 metru se zamotaly do rybářské sítě.
Více než čtyři stovky mrtvých žraloků (na obrázku) vyplavilo ve čtvrtek na pláž moře u severofrancouzské obce Pleubian. Malé paryby měřící od 80 centimetrů do 1,5 metru se zamotaly do rybářské sítě.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Více než čtyři stovky mrtvých žraloků vyplavilo ve čtvrtek na pláž moře u severofrancouzské obce Pleubian. Malé paryby měřící od 80 centimetrů do 1,5 metru se zamotaly do rybářské sítě, informovala agentura AFP.
 

Nález 438 mrtvých žraloků označil starosta bretaňského Pleubianu Loic Mahé za "bezprecedentní". Na pláž zavolal policii, která se případem začala zabývat. Trestní oznámení nicméně zatím nepadlo, neboť se starosta Mahé rozhodl vyčkat, zda se rybář, jemuž 600 metrů dlouhá síť patřila, sám nepřihlásí.

Skupina dobrovolníků za pomoci technických služeb Pleubianu uhynulé paryby z pláže odklidila. Server actu.fr upozornil, že po celou dobu na místě panoval silný zápach tlejících mořských živočichů. Radnice bretaňské obce, která má asi 2500 obyvatel, za úklid a likvidaci žraloků zaplatí asi 3000 eur (77.000 korun).

"Síť byla nebezpečná pro plavbu i potápění," upozornil starosta Mahé, podle kterého bylo "nezodpovědné", že ji někdo nechal volně plout v moři, aniž na ni upozornil úřady.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist