https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-italsky-ostrov-capri-omezil-kvuli-nedostatku-vody-vstup-turistu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Italský ostrov Capri omezil kvůli nedostatku vody vstup turistů

24.6.2024 00:18 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Oblíbený italský ostrov Capri zakázal turistům vstup kvůli problémům se zásobováním vodou z pevniny. Starosta města Capri Paolo Falco zákaz vydal v sobotu ráno, a přiměl tak několik trajektů mířících na ostrov u pobřeží Neapole v jižní Itálii, aby se otočily. Později Falco nařízení zmírnil a uvedl, že na Capri budou vpouštěni turisté, kteří tam mají zarezervovaný hotel, obyvatelé ostrova a lidé, kteří na ostrově mají druhý domov, napsala agentura Reuters.<
 
Vodárenská společnost na Capri uvedla, že ve čtvrtek došlo na pevnině k technickému problému. Ten byl sice již vyřešen, problémy s dodávkami vody na Capri ale přetrvávají. Starosta Falco řekl, že nádrže na ostrově jsou postupně vyčerpávány, a varoval před nouzovou situací. "Situace by se dále zhoršila příchodem tisíců turistů, kteří každý den na Capri připlouvají," řekl s tím, že bez dodávek vody není možné pro turisty zaručit základní služby.

"Připravujeme méně restriktivní nařízení, které umožní vstup rezidentům, lidem, kteří mají na Capri druhý domov a často mají vlastní nádrž, a také turistům, kteří mají zarezervovaný hotel. V takovém případě bude odpovědností hotelu postarat se o to, aby měli vodu," prohlásil Falco. Obyvatelé ostrova mají podle něj nárok na 25 litrů pitné vody na domácnost z cisterny.

Capri, známé svými bílými vilami, pobřežím se zátokami a luxusními hotely, patří k nejpopulárnějším italským ostrovům. Na ostrově žije zhruba 13.000 obyvatel, v létě sem ale přijíždí - často jen na jednodenní výlet - velké množství turistů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Jaroslav Řezáč

25.6.2024 07:20
omezovat přebujelý turismus je vhodné.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist