https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-jizni-floride-se-objevil-novy-invazivni-druh-jihoamericky-cervorovec
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na jižní Floridě se objevil nový invazivní druh - jihoamerický červorovec

3.8.2021 11:24 | MIAMI (ČTK)
Na americké Floridě se v uplynulých desetiletích zabydlela celá řada invazivních živočišných druhů, z nichž nejznámější jsou asijské krajty tmavé či afričtí varani nilští chovaní původně jako domácí mazlíčci. Na tento neustále se rozrůstající seznam nyní podle místních odborníků přibyl nový a poměrně kuriózní tvor - červorovec splývavý, známý také jako "gumový úhoř".
 

Jak informoval server Yahoo! News, tento záhadný tvor není ani had, ani úhoř - jde o beznohého obojživelníka z řádu červorů, který se v přírodě vyskytuje v Kolumbii a Venezuele.

O jejich životě ve volné přírodě toho není příliš mnoho známo, uvedl Coleman Sheehy z herpetologické sbírky Floridského muzea. Daří se jim v mělké, teplé vodě mezi vodními rostlinami a první exemplář objevený na Floridě se podařilo odchytit v kanálu Tamiami nedaleko mezinárodního letiště v Miami.

Červorovci, kteří dorůstají délky půl metru, se nejspíš krmí menšími zvířaty a stávají se potravou těch větších, uvedl Sheehy s tím, že najít červorovce na Floridě bylo velké překvapení.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

3.8.2021 11:52
Konečně článek s přesným názvem dotyčného živočicha. U "konkurence" jsem se dočetl názvy jako "penisový had" a podobně. Takže děkuji redakci.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist