https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-letisti-v-bogote-zadrzeli-zasilku-143-tarantuli-schovanych-v-sachach
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na letišti v Bogotě zadrželi zásilku 143 tarantulí schovaných v šachách

1.4.2022 19:05 | BOGOTA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Celníci na letišti v kolumbijské metropoli zadrželi ve čtvrtek zásilku 143 sklípkanů (tarantulí), která směřovala do Mexika. Informovala o tom dnes agentura AFP. Podle místního rozhlasu Caracol byli pavouci zabaleni v plastových sáčcích a schováni v krabicích s deskovou hrou šachy. Dvanáct pavouků se v sáčcích udusilo.
 

Podle velitele bogotské jednotky pro boj s pašováním zvířat neměla zásilka potřebné doklady o původu ani povolení pro export, a jejím odesílatelům tak hrozí trestní stíhání a vysoká pokuta.

Podobný kontraband zadrželi na letišti v Bogotě celníci loni v listopadu, kdy šlo o 232 tarantulí směřujících do Evropy, uvedla AFP.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JO

Jarka O.

1.4.2022 21:22
Šachy se sklipkany? To byl asi aprilový dáreček pro puťku.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist