https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-novem-zelandu-uvazlo-pres-400-kulohlavcu-vetsinou-uhynuli
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Novém Zélandu uvázlo přes 400 kulohlavců, většinou uhynuli

10.2.2017 04:29 | PRAHA (ČTK)
Více než 400 kytovců uvázlo na pláži na Novém Zélandu a asi tři čtvrtiny z nich uhynuly.  Ilustrační snímek.
Více než 400 kytovců uvázlo na pláži na Novém Zélandu a asi tři čtvrtiny z nich uhynuly. Ilustrační snímek.
Více než 400 kytovců uvázlo na pláži na Novém Zélandu a asi tři čtvrtiny z nich uhynuly. O záchranu zbylých se nyní ze všech sil snaží dobrovolníci, ale naděje na úspěch je velmi malá. Sdělil to dnes tamní úřad pro ochranu životního prostředí.
 

Jedná se podle záznamů v zemi o třetí největší podobný incident na Novém Zélandu. Nejvážnější se udál v roce 1918, kdy v oblasti uvázla najednou tisícovka velryb. V jeden den roku 1945 to byl případ 450 kytovců.

Pláže Nového Zélandu patří k místům s největším výskytem uvázlých kytovců, většinou se k pevnině dostanou během migrace z antarktických vod.

Přečtěte si článek Proč velryby a delfíni umírají na plážích? A máme je zachraňovat?


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist