https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-plaz-u-argentiny-vyplavilo-more-tisice-tvoru-podobnych-penisu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na pláž u Argentiny vyplavilo moře tisíce tvorů podobných penisu

22.7.2023 00:29 | BUENOS AIRES (ČTK)
Ačkoli vypadají velmi bizarně, jsou tito mořští tvorové velmi vyhledávaní v Asii, kde se věří, že mají léčivé účinky.
Ačkoli vypadají velmi bizarně, jsou tito mořští tvorové velmi vyhledávaní v Asii, kde se věří, že mají léčivé účinky.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Tisíce mořských tvorů podobných 25 centimetrů dlouhému penisu našli lidé na plážích severně od argentinského Rio Grande. Jak informoval zpravodajský server News.com.au, tento nezvyklý jev překvapil jak místní obyvatele, tak uživatele internetu, kde se snímky "penisových ryb" začaly rychle šířit.
 

Kroutící se, světle růžové mořské živočichy vyplavilo moře po prudké bouři, která oblast zasáhla v pondělí odpoledne. I když o nich lidé nejčastěji mluví jako o "penisových rybách", ve skutečnosti jde o kroužkovce druhu Urechis unicinctus, kteří patří do podtřídy rypohlavců.

Obvykle žijí zahrabaní v norách ve tvaru U, které si hloubí v mořském dně, odkud je ale může vyplavit prudká bouře a silné vlny. Fosilní nálezy jejich nor naznačují, že Urechis unicinctus žije už asi 300 milionů let. Naproti tomu lidé jsou na světě jen asi 200 000 let. Tito živočichové, kteří se stávají kořistí větších ryb, žraloků, racků a vyder, se mohou dožít až 25 let.

Ačkoli vypadají velmi bizarně, jsou tito mořští tvorové velmi vyhledávaní v Asii, kde se věří, že mají léčivé účinky. Například v Jižní Koreji, Japonsku a Číně se jedí syroví se solí a sezamovým olejem. Jejich chuť je popisována jako jemná se stejnou konzistencí, jako mají mušle.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

BR

Bohuslav Rosendorf

23.7.2023 06:10

Příspěvek byl kvůli porušení pravidel diskuze smazán.

Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist