https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-plazi-v-sydney-zakazali-kvuli-odpadkum-piti-alkoholu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na pláži v Sydney zakázali kvůli odpadkům pití alkoholu

27.12.2016 12:11 | SYDNEY (ČTK)
O záležitosti se diskutuje na sociálních sítích a mnoho lidí zákaz schvaluje. "Za normálních okolností bych pro zákaz nebyl, ale teď není na výběr. Vzdám se sklenice vína, máme-li obnovit pověst našich parků a té pláže," napsal na facebooku uživatel George Jessup
O záležitosti se diskutuje na sociálních sítích a mnoho lidí zákaz schvaluje. "Za normálních okolností bych pro zákaz nebyl, ale teď není na výběr. Vzdám se sklenice vína, máme-li obnovit pověst našich parků a té pláže," napsal na facebooku uživatel George Jessup
Foto | 808 Mālama pono / Wikimedia commons
Australské úřady zakázaly na jedné z nejznámějších pláží u Sydney až do konce léta konzumaci alkoholu. Chtějí tak zabránit podobnému znečištění, které přineslo bujaré vánoční veselí. Na pláži Coogee po oslavách zůstalo 15 tun odpadků, informovala tamní média.
 

Na oslavu přišlo asi 10 000 lidí, po kterých zůstala pláž pokrytá lahvemi, cigaretovými krabičkami a dalším odpadem. Radnice sydneyského předměstí Randwick, ke kterému pláž patří, vánoční party označila za ostudnou.

Starosta Randwicku na facebooku sezonní zákaz konzumace alkoholu potvrdil. "Nevhodné chování několika lidí v den Vánoc městkou radu přinutilo, aby zavedla zákaz alkoholu pro celou oblast. Je nám líto, že se musíme uchýlit až k takovému kategorickému opatření, ale musíme zajistit, aby se lidé, kteří na toto místo přijdou, cítili bezpeční," sdělil starosta Noel D'Souza.

O záležitosti se diskutuje na sociálních sítích a mnoho lidí zákaz schvaluje. "Za normálních okolností bych pro zákaz nebyl, ale teď není na výběr. Vzdám se sklenice vína, máme-li obnovit pověst našich parků a té pláže," napsal na facebooku uživatel George Jessup.

V Austrálii začala v prosinci tříměsíční letní sezona. Zákaz konzumace alkoholu na pláži má začít platit 29. prosince a potrvá do konce australského léta.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist