https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-predmesti-sydney-hledaji-zatoulaneho-hroznyse-kralovskeho
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na předměstí Sydney hledají zatoulaného hroznýše královského

23.10.2019 00:50 (ČTK)
Na předměstí Sydney intenzivně pátrají po hroznýši královském, který zřejmě utekl svému majiteli. / Ilustrační foto
Na předměstí Sydney intenzivně pátrají po hroznýši královském, který zřejmě utekl svému majiteli. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | sipa / pixabay.com
Na předměstí Sydney intenzivně pátrají po hroznýši královském, který zřejmě utekl svému majiteli. V Austrálii přitom není chov těchto velkých škrtičů povolen jinde než v zoologických zahradách, informoval zpravodajský server BBC News. Svlečená kůže 2,5 metru dlouhého hada se našla na staveništi na předměstí Silverdale v Novém Jižním Walesu.
 

Kůži prozkoumal odborník na odchyt hadů a varoval, že takto velký exemplář by mohl představovat nebezpečí pro děti a domácí mazlíčky.

Místní vláda varovala obyvatele, že se v oblasti Cascades v Silverdalu vyskytuje "dospělý hroznýš na útěku". Dodala, že se snaží zvíře najít a odchytit, a požádala obyvatele o spolupráci.

Hroznýši královští patří mezi největší hady na světě. Pocházejí ze Střední a Jižní Ameriky, jejich průměrná délka dosahuje tří metrů a váží až 15 kilogramů.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist