https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-prerovsku-hori-les-byl-povolan-vrtulnik-s-vakem-na-vodu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Přerovsku hoří les, hasiči už mají požár pod kontrolou Aktualizováno

12.8.2020 17:08 | PŘEROV (ČTK)
Povoláno bylo 16 jednotek a vrtulník s vakem na vodu. Ilustrační obrázek
Povoláno bylo 16 jednotek a vrtulník s vakem na vodu. Ilustrační obrázek
Licence | Volné dílo (public domain)
S požárem lesa v těžko přístupném terénu u obce Dolní Újezd na Přerovsku, bojovali odpoledne hasiči. Plameny zachvátily porost na ploše zhruba 300krát 300 metrů. Vpodvečer dostali oheň pod kontrolu. Hasit pomáhá i vrtulník s vakem na vodu. ČTK to kolem 17:00 řekla mluvčí hasičů Lucie Balážová.
 

Hořelo v prudkém kopci v těžko přístupném terénu. Povoláno bylo postupně 16 jednotek. "Silně zakouřený a nepřístupný terén nám ztěžuje pohyb i orientaci. Přesto jsme požár nyní dostali pod kontrolu a zamezili tak jeho šíření," řekla ČTK Balážová. Hasiči zřídili dvě čerpací stanoviště a zasahují v dýchací technice.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist