https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-pribramsku-hori-tridirna-odpadu-plati-3.stupen-poplachu-lide-nemaji-vetrat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na Příbramsku hoří třídírna odpadů, platí 3. stupeň poplachu, lidé nemají větrat

25.8.2023 19:10 | Dolní Hbity (Příbramsko) (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V Dolních Hbitech na Příbramsku hoří třídírna odpadů. Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř možných, zatím povolali 13 jednotek a chemiky. Uvedli to na sociální síti X (dříve twitter). Z místa požáru stoupá hustý černý dým, starosta obce Jan Michálek doporučil obyvatelům v části Luhy, aby nevětrali.
 

"Zatím je povoláno 13 jednotek. Na místo je preventivně povolána záchranná služba Středočeského kraje z důvodu velké teploty u zásahu. K události míří také naše Chemická laboratoř Kamenice, bude monitorovat okolí," uvedli hasiči.

"Je to obrovské, hoří na východním okraji obce, už jsme varovali lidi v části Luhy, kam to jde, aby nevětrali," řekl ČTK starosta obce Jan Michálek (nezávislý). Informaci o požáru dostal kolem 17:20.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SV

Slavomil Vinkler

25.8.2023 19:16
A další požár. No není lepší to prohnat hned spalovnou?
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

25.8.2023 20:02 Reaguje na Slavomil Vinkler
Požár je přirozený, spalovna nikoliv.
Odpovědět
BM

Břetislav Machaček

26.8.2023 10:22
Nezdá se vám podezřelé to množství požárů třídíren odpadů, skladů recyklátů
a skládek? Že by to byly samé náhody a technické závady? Ono i technickou závadu lze udělat záměrně a náhodě lze pomoci, aby se stala. Ve výsledku je to hnus, když odpady hoří jen tak volně místo ve spalovně a nikdo při tom neprotestuje, jako u záměru postavit spalovnu. Není to tak, že skládkářská a recyklační lobby z utržených pojistek pustí chlup aktivistům bojujícím proti spalovnám, aby mohly hořet ty pojištěné třídírny a skládky? Co na
to MŽP? Kolikpak udělilo pokut za takové požáry evidentně škodící ŽP? Dostalo pokutu i vedení NP ČŠ za ten loňský požár bez filtrů za to
spalování dřeva s překročením emisních limitů? Pokutovat někoho za kotel
1.a 2.emisní třídy je snazší a je mu taky co vzít, když odmítne platit.
Odpovědět
mara polasek

mara polasek

27.8.2023 12:37 Reaguje na Břetislav Machaček
souhlasim s vama, je to hodne podivne "samovzniceni" skladek a tridiren.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist