https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-pullitr-plzenskeho-piva-je-potreba-jeden-a-pul-litru-vody
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na půllitr plzeňského piva je potřeba jeden a půl litru vody

22.3.2016 13:21 | PRAHA (Ekolist.cz)
Biomonitoring kvality varní vody v pivovaru
Biomonitoring kvality varní vody v pivovaru
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Plzeňský prazdroj
Plzeňský Prazdroj se dlouhodobě snaží o snižování spotřeby vody. Od roku 2010 se spotřeba vody potřebná k výrobě piva snížila o třetinu, uvedla tisková mluvčí pivovaru Judita Urbánková.
 

Díky inovacím v provozu se za pět let snížila plošná spotřeba vody v Prazdroji o celých 33 procent. Na výrobu jednoho hektolitru piva je nyní potřeba 3,1 hektolitru vody. Dříve to bylo 4,6 hektolitru.

„Bez vody není pivo a ani život, proto je toto téma pro Plzeňský Prazdroj velmi důležité,“ říká Drahomíra Mandíková, ředitelka vnějších vztahů a komunikace.

Kromě úspor se Plzeňský Prazdroj zaměřuje také na čištění odpadních vod. U pivovaru Radegast v Nošovicích funguje systém čistících rybníčků, který zachycuje drenážní a dešťovou vodu.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist