https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-ulice-nice-padaji-uz-nekolik-noci-desitky-netopyrich-mladat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na ulice Nice padají už několik nocí desítky netopýřích mláďat

7.9.2022 10:30 | NICE (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na ulice jihofrancouzského města Nice již několik nocí v řadě padají desítky netopýřích mláďat. Dobrovolníci chodí každou noc opatrně sbírat malé exempláře chráněné tadaridy evropské (Tadarida teniotis) a odnášejí je do bezpečí. Příčina hromadných pádů mláďat je pro obyvatele města i odborníky zatím záhadou, píše server stanice BFM TV.
 

Netopýří kolonie se uhnízdila v mezeře mezi dvěma budovami ve čtvrti Borriglione. Mláďata z ní vylétávají, jsou zcela dezorientovaná a padají. Nálezy šedočerných zvířátek na chodnících záchranné stanici nahlásili obyvatelé města. Denně jich seberou přes 80, pečovatelé je budou několik dní krmit a pak je opět vypustí.

Netopýr tadarida evropská se hojně vyskytuje na jihu Francie, ale také v Itálii nebo Španělsku. Tvor, který se živí hmyzem, podle odborníků v Nice zdomácněl a je potřeba s ním počítat při plánování nové zástavby. Ochránci přírody v této věci spolupracují s vedením města.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist