https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-videnskem-letisti-bude-nejvetsi-solarni-elektrarna-v-rakousku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na vídeňském letišti bude největší solární elektrárna v Rakousku

15.10.2021 00:56 | VÍDEŇ (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na mezinárodním letišti ve Vídni vznikne největší fotovoltaická elektrárna v Rakousku, bude mít rozlohu 24 hektarů. Zahájení provozu je naplánováno na jaro příštího roku a letiště očekává, že uspokojí jeho roční potřebu elektřiny z jedné třetiny, uvedla agentura DPA.
 

Elektrárna bude mít 55 000 fotovoltaických panelů a její výkon bude přibližně 24 megawattů. Investice do elektrárny má činit 20 milionů eur (507,8 milionu Kč).

Generální ředitel letiště Günther Ofner uvedl, že elektrárna je významným krokem k tomu, aby se vídeňské letiště stalo jedním z prvních zelených letišť v Evropě a dosáhlo nulových emisí oxidu uhličitého.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

VK

Václav Kain

15.10.2021 08:53
Ale jenom za předpokladu,že bude svítit.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

17.10.2021 11:51 Reaguje na Václav Kain
No, právě. Hloupí Rakušáci zase neví, že než to dostaví, Slunce zhasne.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist