https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/na-zateplovani-bytovych-domu-je-pripravena-dalsi-miliarda-korun-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na zateplování bytových domů je připravena další miliarda korun

16.7.2020 05:40 | PRAHA (ČTK)
Dotaci je za splnění určitých podmínek možno zkombinovat i s bezúročnou půjčkou v programu Zateplování.
Dotaci je za splnění určitých podmínek možno zkombinovat i s bezúročnou půjčkou v programu Zateplování.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) navýšilo evropské dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) na zateplování bytových domů o jednu miliardu korun na 5,5 miliardy. Žádosti mohou zájemci podávat do 29. listopadu. Minimální výše podpory je 300 000 korun na jeden projekt, maximální 90 milionů. Projekty musí být dokončeny do poloviny roku 2023.
 

"Zájem žadatelů nás velmi překvapil. Tempo podaných žádostí je skutečně vysoké. Týdně jde o podané žádosti v průměru za 50 milionů korun," uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO). "Výzvu jsme navyšovali o miliardu před měsícem a nyní navyšujeme znovu. Tentokrát už ale pravděpodobně naposledy," dodala. Dotaci je podle ní za splnění určitých podmínek možno zkombinovat i s bezúročnou půjčkou v programu Zateplování.

IROP navazuje na sedm regionálních operačních programů a částečně na Integrovaný operační program z období 2007 - 2013. V současném programovém období z něj mohou příjemci čerpat 4,6 miliardy eur (asi 123 miliard korun) z evropských fondů a dalších zhruba 19 miliard korun prostřednictvím národního spolufinancování. Spolu s dalšími devíti operačními programy může Česko celkem čerpat 23,9 miliardy eur (asi 637 miliard korun).


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist