https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nabidku-vedeni-mzp-dostala-senatorka-hubackova
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nabídku vedení MŽP dostala senátorka Hubáčková

13.11.2021 01:40 | PRAHA (ČTK)
Anna Hubáčková.
Anna Hubáčková.
Foto | Martin Vlček, Kancelář Senátu / Wikimedia Commons
Senátorka Anna Hubáčková (za KDU-ČSL) dostala od předsedy lidovců Mariana Jurečky nabídku stát se ministryní životního prostředí ve vládě Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN). Řekla to serveru iDNES.cz. Doufá, že s nominací bude souhlasit předseda ODS a kandidát na premiéra Petr Fiala. Post dříve odmítl lidovecký místopředseda Petr Hladík, který se chce soustředit na práci brněnského radního, náměstka primátorky a rodinu.
 

Hubáčková je senátorkou za obvod Hodonín, kde v roce 2016 vystřídala Zdeňka Škromacha (ČSSD). "Nebudu kličkovat, nabídl mi to," řekla serveru iDNES.cz na dotaz, zda dostala od Jurečky nabídku. Přes víkend si chce prostudovat koaliční smlouvu. "Beru to jako velkou zodpovědnost," uvedla. Doufá, že proti nominaci nebude mít výhrady Fiala.

Kromě Hladíka odmítla místo ve vládě i první místopředsedkyně a senátorka Šárka Jelínková. Na sociálních sítích uvedla, že se nemůže kvůli rodině zhostit funkce ministryně práce a sociálních věcí. Hubáčková řekla, že se funkce nebojí a rodina jí bránit nebude. "Mám děti dospělé. Stanovisko manžela bylo pozitivní, byl více nadšený než já," řekla.

Čtyřiašedesátiletá Hubáčková je bývalou starostkou a nyní radní obce Ratíškovice na Hodonínsku. Od loňského roku je zastupitelkou Jihomoravského kraje, kde působí mimo jiné jako členka výboru pro regionální rozvoj. Vystudovala obor vodní hospodářství a vodní stavby na Vysokém učení technickém v Brně a obor zaměřený na místní správu na Právnické fakultě Masarykovy univerzity. Působila jako vedoucí referátu životního prostředí na okresním úřadě v Hodoníně a byla dlouholetou vedoucí odboru životního prostředí krajského úřadu Jihomoravského kraje.

Hubáčková na svém webu uvádí, že jejím cílem v Senátu je mimo jiné zajistit bezpečné a kvalitní životní prostředí. V horní komoře je místopředsedkyní ústavně-právního výboru a členkou stálé komise Voda - sucho.

Lidovcům podle koaliční smlouvy Spolu a PirSTAN připadnou tři z 18 míst ve vládě. Vedle ministerstva životního prostředí povedou ministerstvo práce a sociálních věcí a ministerstvo zemědělství. Podle spekulací by se měl resortu práce ujmout bývalý šéf zemědělství Jurečka, na zemědělství by mohl zamířit starosta Těšetic na Znojemsku Zdeněk Nekula.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (45)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

13.11.2021 06:19
Úřednice asi dobrá , ministryně nic moc.
Nemá vizi, nemá tu správnou zelenou palici.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

13.11.2021 09:41 Reaguje na Miroslav Vinkler
Jak to proboha víte? Z tohoto článečku asi těžko.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

13.11.2021 09:43
Jako první agendu by měla na návrh pana Gazdíka (komise pro vyšetřování Bečvy) silně postrčit vyšetřování té havárie a rozšířit je o zločinné spolčení, které doposud to vyšetřování blokuje.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

13.11.2021 09:45 Reaguje na Pavel Hanzl
Pokud vláda už od začátku nepůjde po důsleném odbabišování státní spúrávy, nemá asi šanci na úspěch, si myslím já. Právě proto ji většina občanů taky volila.
Odpovědět
JO

Jarka O.

13.11.2021 09:51 Reaguje na Pavel Hanzl
Většina ji nevolila. A větsinu st. správy babis celkem zdědil. Nechci se ho zastávat, ale vy už zas jedete nějakou trapnou kampaň.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

13.11.2021 10:32 Reaguje na Jarka O.
Mají 108 mandátů, což je pohodlná většina, sorry jako....
Bába státní správu silně promořil svou mafií, udělal personální zemětřesení v prakticky všech důležitých ouřadech.
Teď je vidět totálně neschopný třeba ČIŽP nebo ERÚ, státní zastupitelství, policie, ministerstvo financí a jejich FÚ a co já vím, co se dalšího ještě objeví.

A kde vůbec zůstaly ty předloňské audity Eu, kde se dokázalo asi 800 miliónů přímých tunelů na eurodotace?? Na základě jich žádné dotace nebereme a hrabiš si všechno odčerpává z našeho SR??
A co takový čapák, Radova pšenice, Vodňanské, Hustopečské atd. atd. atd. a další trestní oznámení? Teď je čas to dořešit a poslat konečně k soudu.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

15.11.2021 14:01 Reaguje na Pavel Hanzl
Co má jako ministryně ... kterou teda ještě není ... co rozšiřovat?
Jo, a podat trestní oznámení může i Hanzl z Brna, tak s chutí do toho:-))).
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

13.11.2021 09:54
Začíná to ztrácet glanc. Největší kritici zběhli do orgánů Sněmovny , jména se střídají jak na běžícím pásu, chytá mě depka z přípravy pětikoalice na vládnutí.

Hubáčková je možná dobrá matka, pečlivá úřednice, ale na postu ministra ŽP by měla být skutečná osobnost se silnou vizí ochrany životního prostředí , která se nebojí jít i proti proudu.

Nejlepším ministrem ŽP od r. 89 byl tragicky zemřelý Josef Vavroušek , potom snad s odřenýma ušima Libor Ambrožek (KDU-ČSL) a potom jen ku pláči.

To, co předvádí Jurečka ,je čirým aktem zoufalství. Na jeho místě bych šel do nestraníka, ale odborníka s tahem na branku.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

13.11.2021 10:38 Reaguje na Miroslav Vinkler
Muhehehe fakt dobrý!! "na postu ministra ŽP by měla být skutečná osobnost", třeba babišův lokaj a typický ropák Brabec, že??

Pane Vinklere, není čas na hrdinství a my nemáme žádné "osobnosti" dle vašeho přání.
Jenže to vůbec nevadí. My potřebujeme normálního, slušného a hlavně nezkorumpovaného ouředníka, který ví, co ten resort potřebuje. Stačí.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

13.11.2021 09:58
A něco pro pana Hanzla:
"Evropská unie přidala v pátek na svůj seznam schválených potravin sarančata. Jde o součást její snahy o udržitelnější zemědělství a zdravou výživu. Z hmyzích zástupců se na seznam už v červnu dostaly jako první sušené žluté larvy potemníka moučného. Následovat by po nich mohl cvrček domácí. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na Evropskou komisi (EK)."

Nedávno jste se do mě navážel v této souvislosti, že je to nesmysl. Co říkáte teď, vaše blahorodí ?
Odpovědět
JO

Jarka O.

13.11.2021 10:08 Reaguje na Miroslav Vinkler
Mé děti byly na jakémsi budoucnostně udržitelném setkání, kde se nabízelo pohoštění z hmyzu. Chuť nekomentovaly. Nesmysl to není. Budem jíst mouku s moučnymi červy a zaplatíme za ni o to víc peněz.:-)
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

13.11.2021 10:43 Reaguje na Jarka O.
Koštoval jsem sušené ságové červy a není to úpně špatný. Jako děcka jsme smažili kobylky, chutnaly trochu jako oříšky. Dnes bych to už ale nedal.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

13.11.2021 10:41 Reaguje na Miroslav Vinkler
A proč ne? Když někomu sarančata chutnají, je to jeho věc. V tom seznamu jsou asi potraviny nezávadné a to hmyz asi je.
Pokud mě nikdo nenutí, abych se tím živil, nemám s tím vůbec žádný problém.
Bylo by lepší, kdyby to EU zakázala??
Odpovědět
MK

Majka Kletečková

13.11.2021 10:46 Reaguje na Miroslav Vinkler
Ve skautském institutu v Praze na Staromáku jsem už před pár lety ochutnala od skautů grilované cvrčky a také nějaké larvy.
Na pohled nic moc, protože pro mne hodně nezvyklé, ale pochutnala jsem si na nich. Skauti ten pečený hmyz dobře okořenili, takže podle mého názoru to byly skvělé jednohubky.
Odpovědět
MD

Milan Dostál

13.11.2021 11:12 Reaguje na Miroslav Vinkler
Pan Hanzl je marný, zapomíná, že Babiše stvořili svou neschopností ti samí politici, kteří dnes "vyhráli volby". Jsem zvědavý na jeho příspěvky za cca půl roku.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

13.11.2021 11:57 Reaguje na Milan Dostál
Hluboký omyl, Babiš a podobní týpkové byli prostě jen rub naší úspěšné transformase, byla to externalita, neboli odpad.
Chybou samozřejmě je, že nebyl odchycen a zavřen daleko dřív, ale až za Nečase se začala skutečně stíhat korupce na nejvyšších místech, odskákal to ale jenom Rath.

Ale říká se, že na řadě byl Bába, tak s čučkařem a Ištvanem zorganizovali ten policejní puč.
I když byl těžce zpackaný, svůj účel splnil.
Odpovědět
MD

Milan Dostál

13.11.2021 13:17 Reaguje na Pavel Hanzl
Nojo, jste prostě fanatik-antibabiš, ale příští měsíce vás vyléčí.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

13.11.2021 13:42 Reaguje na Milan Dostál
Mě vyloženě uráží, když máme ve vedení státu něco tak příšerného, normální národy Evropy se řehtají jak stádo koní....a to jsme byli premianty, jednoznačně první z Nových zemí!!!
Jezdili sem Američtí presidenti, Britská královna, Obama jel na první cestu po prvním zvolení do Prahy, přijel i Putin, jezdili sem presidenti Evropských států, Dalajláma atd. atd. a dnes??
Pes po nás neštěkne, i Layenová se nám vyhýbá obloukem, prostě haňba bluť.
Odpovědět
MD

Milan Dostál

13.11.2021 13:56 Reaguje na Pavel Hanzl
Muj ty bože, poplácali nás po zádech, ale doma si řekli jací jsou ti Češi blbci.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

13.11.2021 14:25 Reaguje na Milan Dostál
A japato?
Nevšiml jste si třeba toho, že k nám solidní firmy investovaly po plyšákovi asi 3 bilióny kaček a vytáhly nás z praktického bankrotu tak, že naše HDP šlo do konce století na dvojnásobek?
A nastartovaly velmi solidní růst až do krize 2009, kdy jsme měli HDP trojnásobný??
Odpovědět
MD

Milan Dostál

13.11.2021 14:43 Reaguje na Pavel Hanzl
Investovali chytře hlavně do vlastního. Němci jsou úspěšní protože jako stát táhnou za jeden konec provazu, oddělují politiku od byznysu. Proč asi máme nízkou produktivitu práce, levně prodáváme do Německa ti to potom prodají do Ruska nebo Číny a tvoří zisk. Naše tajné služby, to je ostuda. O Izraeli se říká, že má vlastní atomovou bombu je to státní tajemství, dokázali to jenom, proto že drží pohromadě.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

13.11.2021 16:28 Reaguje na Milan Dostál
Máte z velké části pravdu, my jsme byli při sametovce taky jednotní, jenže komunisti ví, jak na čecháčka jít.
Rozeštáváním, pomluvami, podrazy a špinavostmi.
Jenom co všechno nazvraceli na Václava Havla.
Ale až po začátku století to nabralo grády a dnes jsme totálně demoralizovaní a tím pádem bez budoucnosti.
Odpovědět
TK

Tomáš Kvítek

13.11.2021 18:20 Reaguje na Pavel Hanzl
Pane opakuji jste tragéd uzavřený v nějaký podivný bublině. Ale váš názor respektuji, i když zcela zásadně nesouhlasím s většinou toho co píšete.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

13.11.2021 18:51 Reaguje na Tomáš Kvítek
Dobře. Tak si zkuste zodpovědět jen pro sebe pár otázek.
Shodneme se vůbec na těch nejzáklenějších a bytostně důležitých otázkách?
Třeba: patří ČR na Západ, do Evropy tj. do EU?? Nebo nepatří? Odhaduji to na šul nul.
Je naprosto nutné, aby premiér země nelhal, nekradl a nekorumpoval? nebo je to fuk? Asi taky tak.
Může být presidentem, tj. hlavním představitelem státu duševně i tělesně invalidní jedinec, nebo je to fuk?

Atd. atd., neshodneme se vůbec na ničem.
Demoralizovaný jedinec neuznává objektivní realitu.
Odpovědět
TK

Tomáš Kvítek

13.11.2021 20:37 Reaguje na Pavel Hanzl
Slovem "Čecháček" urážíte lidi, skoro bych řekl, že i Čechy podceňujete. Západ, EU ano, ale kriticky a ne jednostranně. Zemana vidíte jen černobílým viděním. Neobhaju jej, ale slušnost a nahled mnoha lidem chybí. Urážet někoho je nechutné. Ale proti gustu žádný dišputát. Pouze to vyjadřuje charakter lidí. Zavilost, nenávist, závist a malý rozhled spolu s nedostatkem velkorysosti a nedostatečné znalosti jsou znakem mnoha diskutérů. A černobílé nekritické, tedy nevědecké myšlení je znakem mnoha ideologů.
Odpovědět
JO

Jarka O.

13.11.2021 20:49 Reaguje na Tomáš Kvítek
Tak tak.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

14.11.2021 09:37 Reaguje na Tomáš Kvítek
Pojem "čecháček" pochází od Karla Čapka, tenkrát se psalo MČČ - malý český človíček.
My jsme si zvykli tolerovat ovšem to, co je ve ve vyspělém světě zcela neakceptovatelné.
To ní žádná zavilost, ale realita.
Babiš je jediný premiér členského státu EU v celé její historii, který musel být řešen celým EP kvůli korupci.
Tohle samo by znamenalo v každé normální zemi okamžitou rezignaci a nástup před soud.
Zatímco u nás se nestalo VŮBEC NIC a ještě (skoro)vyhrál další volby.
Tohle není jednání Evropského národa, to mi skutečně nevysvětlíte.
Odpovědět
MD

Milan Dostál

13.11.2021 21:25 Reaguje na Pavel Hanzl
Vaše otázka svědčí jen o vaší malosti. Český stát je už přes 1000 let na východní hranici západní civilizace, netřeba se pořád takto podlézavě ujišťovat. Mimochodem k ČS patřilo i Bavorsko. President Zeman nedělal nic jiného než vůdci západních státu, oni si ale nepotřebují něco a někomu pořád dokazovat jako ti užiteční blbci tady.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

14.11.2021 09:45 Reaguje na Milan Dostál
Jistě, Česko je na straně civilizace u východní hranice už od sv. Václava, ovšem od roku 1948 bylo za tou hranicí a patřilo k Východu.
To ho zdevastovalo po všech stránkách natolik, že dnes tále neví, kam vlastně patří.
U nás je nejsilnější skupina obyvatel z celé EU (už možná přes 40%), kteří by chtěli vystoupit.
I za cenu totálního bankrotu (-30-40%HDP dolů říkají ekonomové).

Tohle přece není normální, tohle je zcela mišuge situace.
Odpovědět
MD

Milan Dostál

14.11.2021 10:15 Reaguje na Pavel Hanzl
Nějakých 40 let v naší historii je marginálie, dost politiků si postavilo živnost na neustálém vymezovaní se proti vsemu z východu, protože se najde dost zakomplexovanych jedinců, kteří jim na to skáčou. Zničili vsechny historické vazby a kontakty, které se mohly využít ve prospěch státu. Pro vlastní momentální prospěch zahalený do řečí o demokracii zničí nakonec i tu EU. Ke kterým lidem asi tak patříte vy?
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

14.11.2021 12:27 Reaguje na Milan Dostál
Zkuste nějak přiblížit ty "historické vazby a kontakty, které se mohly využít ve prospěch státu".
O ničem takovém nevím, protože za komára jsme byli ruskou vazalskou zemí (tj. jejich vlastnictví), dnes jsme nepřítel. A k němu se přistupuje zcela jinak, sám Putin nám slíbil, že nám "vyrazí zuby".
Odpovědět
MD

Milan Dostál

14.11.2021 14:40 Reaguje na Pavel Hanzl
Obchod i diplomacie je od nepaměti zalozena na osobních kontaktech, to se buduje roky a dědí se. Musí platit Já pán ty pán. Dnešní, když nebudeš dělat jak já chci, uvalím na tebe sankce, to ještě nikdy nic nevyřešilo.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

14.11.2021 18:50 Reaguje na Milan Dostál
Já pán, ty pán. Hezké.
Za komára byl Rus pán, čecháček votrok.
A dnes, kdy chceme být taky páni? Vyrazí nám zuby.
Odpovědět
MD

Milan Dostál

15.11.2021 07:56 Reaguje na Pavel Hanzl
Hodně to zjednodušujete. To byla politika té doby, důležitější je jak to cítili obyčejní lidé. Vy ještě po 30letech neustále vnášíte nenávist mezi ty obyčené lidi. Kam až to chcete eskalovat?
Odpovědět
MD

Milan Dostál

14.11.2021 10:42 Reaguje na Pavel Hanzl
Ještě k té Bečvě, když už konspirujete o spiknutí, tak si přidejte ještě verzi, že to tam nalili fanatici antibabišovci vašeho ražení. Za mě to byla jen havárie.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

14.11.2021 12:23 Reaguje na Milan Dostál
Samozřejmě to byla havárie, ale jen proto, že viník patří Babišovi, se to celé zkorumpovalo a zablokovalo.
Odpovědět
MD

Milan Dostál

14.11.2021 14:46 Reaguje na Pavel Hanzl
Pokud vím tak se nezjistilo kdo je viník a zpolitizovali to vaši demopolitici.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

14.11.2021 17:25 Reaguje na Milan Dostál
A proč se to nezjistilo? Když tak obrovská havárie zanechala obrovské stopy??
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

14.11.2021 20:24 Reaguje na Milan Dostál
Žádná konspirace.
Havárie proběhla a není doposud vyšetřená. To je fakt.
Proč? ČIŽP i PČR celou akci zesabotovaly. To je fakt.

Zkuste si představit, že někdo v neděli asi 20. září kolem poledne dojede ve velmi obydlené části řeky, kde jezdí děcka na kolech a paničky venčí psejky, po cyklostezce (přes malý mostek) s fekálem a vypustí z něho do řeky kubíky kyanidu, aniž by si ho někdo nevšiml.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

15.11.2021 14:08 Reaguje na Pavel Hanzl
My byli po sametovce tak jednotní, že jsme se dva roky hádali o pomlčku a pak z nás byla rázem ČR:-))).
Odpovědět
pp

pavel peregrin

14.11.2021 16:42 Reaguje na Milan Dostál
Lépe bych to neřekl.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

15.11.2021 14:07 Reaguje na Pavel Hanzl
Na první cestu jel Obama do Kanady, pak UK, pak Francie a Německo a PAK ČR.

Šmoulo:-).
Odpovědět
pp

pavel peregrin

14.11.2021 16:42 Reaguje na Pavel Hanzl
Naší úspěšné transformace- největší vtip tohoto týdne.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

14.11.2021 17:28 Reaguje na pavel peregrin
A jaké teda byla?
Do konce století šlo HDP na dvojnásobek, přišly sem snad 3 bilióny investic, byli jsme jednoznačně první z Nových zemí.
která země to zvládla lépe?
Naschvál, to by mě fakt zajímalo.
Odpovědět
MD

Milan Dostál

14.11.2021 20:50 Reaguje na Pavel Hanzl
Vzhled k tomu, že rozpočet na rok 2021 je v tisících bilionů tak to je pakatel, asi máte něco špatně. Ostatně jako všechny vaše myšlenky, ale jak už jsem psal vaše staronové koně vás snad vyléčí.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist