https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nalez-uhynuleho-lunaka-u-klatov-proveri-policie-jako-mozne-tyrani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nález uhynulého luňáka u Klatov prověří policie jako možné týrání

20.4.2020 00:20 | PLÁNICE (ČTK)
V katastrálním území obce Kvasetice byl na okraji lesní cesty nalezen luňák červený. / Ilustrační foto
V katastrálním území obce Kvasetice byl na okraji lesní cesty nalezen luňák červený. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Dušan Rak
Klatovští kriminalisté zahájili trestní řízení kvůli nálezu mrtvého kriticky ohroženého luňáka červeného. Prověřují, zda nejde o týrání tohoto výjimečného zvířete. V pátek to řekla klatovská policejní mluvčí Dana Ladmanová.
 

"V katastrálním území obce Kvasetice byl na okraji lesní cesty nalezen luňák červený. Ke zjištění příčiny jeho úhynu bude provedena pitva," uvedla. Oznámení přijali policisté v Plánici.

"Podle prováděcí vyhlášky k zákonu na ochranu přírody a krajiny jde o kriticky ohrožený druh ptáka," uvedla mluvčí. Případ převzali policisté z oddělení hospodářské kriminality.

Luňák červený začal v ČR hnízdit po stoleté pauze v roce 1976 na jižní Moravě, nyní ho lze výjimečně spatřit téměř po celé ČR, v zemi ale teď žijí podle odhadů jen větší desítky párů. Dravec má délku až 70 centimetrů, rozpětí křídel přes 1,5 metru. Hodně vykrojený ocas je shora rezavě zbarvený. Hnízdí hlavně v lesích u vody.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist