https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/narodni-park-sumava-kvuli-riji-uzavre-na-pet-tydnu-jeleni-vybeh
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Národní park Šumava kvůli říji uzavře na pět týdnů jelení výběh

7.9.2018 00:21 | VIMPERK (ČTK)
Šumavský národní park uzavře od 10. září na pět týdnů návštěvnické centrum pozorování jelena u Kvildy na Prachaticku. /Ilustrační foto
Šumavský národní park uzavře od 10. září na pět týdnů návštěvnické centrum pozorování jelena u Kvildy na Prachaticku. /Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Šumavský národní park uzavře od 10. září na pět týdnů návštěvnické centrum pozorování jelena u Kvildy na Prachaticku. Důvodem je jelení říje, kdy jsou zvířata agresivnější. Návštěvnické centrum, kdy lidé mohou pozorovat jeleny ve volném výběhu, se zase otevře pro veřejnost 15. října. Novinářům to včera sdělil v tiskové zprávě mluvčí šumavského národního parku.
 

"Je nutné si uvědomit, že jeleni i laně, a je jedno, jestli se jedná o divokou zvěř nebo zvěř chovanou v zajetí, mohou člověka kdykoli zranit a je třeba mít před nimi respekt. V době říje je nebezpečí střetu mnohonásobně větší než v jiných obdobích roku. Z toho důvodu budou do výběhu vstupovat minimálně i odborní pracovníci," uvedl Oldřich Vojtěch z NP Šumava.

Jelení výběh bude v době říje zcela uzavřen poprvé. Loni jej šumavský park uzavřel jen částečně. Letos přísnějším nařízením reagoval na únorový incident, kdy jelen na Kvildě napadal a zranil turistu.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

Všechny komentáře (1)

Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

mr

7.9.2018 11:39
Jéžišimarjá, v jiném příspěvku se dovídám, že člověka napadne leda vlk. A kvůli jedné vlčici už svolává ČMMJ pomalu střelecké manévry. A tady, cit.:"Je nutné si uvědomit, že jeleni i laně, a je jedno, jestli se jedná o divokou zvěř nebo zvěř chovanou v zajetí, mohou člověka kdykoli zranit a je třeba mít před nimi respekt. V době říje je nebezpečí střetu mnohonásobně větší než v jiných obdobích roku." Tak se teda divím, proč už dávno nedali alespoň návrh na vyhubení této nezpečné zvěře, jelikož jim musí, co by "odborníkům", být tato skutečnost dávno známá. Teda jestli jim jde skutečně o blaho našeho občanstva, jak prezentováno u vlčice. A o tom zrovna pochybuji.
Odpovědět
reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist