https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nedaleko-thajskych-brehu-do-more-uniklo-az-160.000-litru-surove-ropy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nedaleko thajských břehů do moře uniklo až 160 000 litrů surové ropy

26.1.2022 14:27 | BANGKOK (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V Thajském zálivu do moře uniklo až 160 000 litrů surové ropy z ropovodu, informovala agentura AP. K pomoci s odstraněním skvrny bylo povoláno i thajské námořnictvo.
 

K narušení ropovodu společnosti Star Petrolleum Refining Public Company (SPRC) došlo v úterý kolem 21:00 místního času (15:00 SEČ) asi 20 kilometrů od břehu průmyslové zóny Map Ta Pchut jižně od Bangkoku. Únik se podařilo zastavit krátce po půlnoci. Generální ředitel odboru kontroly znečištění ministerstva životního prostředí uvedl, že skvrna by mohla doputovat k pobřeží, pokud se ji nepodaří rozptýlit do pátku.

Mluvčí thajského námořnictva agentuře AP napsal, že na úklidu se podílí průzkumný letoun, dvě lodě a vrtulník. Ten na ropnou skvrnu vypouští chemikálii, která ji pomáhá rozptýlit. Podle informací ministerstva mořských a pobřežních zdrojů nebyl závažně narušen život v oceánu.

Společnost SPRC, jejíž tržní hodnota následkem nehody klesla až o 8,6 procenta, v prohlášení oznámila, že na hladině zůstává asi 20.000 litrů ropy a skvrna je pod kontrolou. "Podpořily nás vládní agentury i soukromý sektor. Pomohly lidskou silou, pracovními loděmi i rozprašovací technikou," uvedla. SPRC očekává, že skvrnu se podaří kompletně odstranit.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PH

Pavel Hanzl

26.1.2022 18:53
Hlavně, že nejhorší pro ŽP je OZE. Tohle ropáci zásadně nevidí.
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist