https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nedostatku-vody-v-etiopii-v-dusledku-boju-celi-miliony-lidi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nedostatku vody v Etiopii v důsledku bojů čelí miliony lidí

20.1.2023 10:21 | ADDIS ABEBA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Více než osm milionů lidí čelí akutnímu nedostatku vody v částech severozápadního etiopského regionu Amharsko, které jsou nejvíce postiženy konfliktem v sousedním Tigraji. S odkazem na etiopská státní média o tom informuje zpravodajský web BBC.
 

Při bojích mezi etiopskou federální vládou a tigrajskými povstalci bylo zničeno téměř 1500 zdrojů vody, uvedli místní představitelé. Konflikt skončil v listopadu, ale v Tigraji i Amharsku nadále přetrvává nedostatek potravin a léků.

Tigrajští povstalci byli podle podmínek mírové dohody odzbrojeni. V regionu však zůstávají vojáci ze sousední Eritreje, kteří bojovali po boku etiopských sil.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PH

Pavel Hanzl

20.1.2023 10:51
Ten sodovkáč sice za nic nemůže, ale je to fakt sviňa.
Odpovědět

Jaroslav Řezáč

21.1.2023 11:11 Reaguje na Pavel Hanzl
ono je otázkou, jestli umíte číst, než začnete plkat...když je napsané, že bylo zničeno 1500 vodních zdrojů
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist