https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/nejkrasnejsi-snimek-jizerskych-hor-ma-nazev-bivak-na-smrku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Nejkrásnější snímek Jizerských hor má název Bivak na Smrku

19.9.2018 01:18 | PRAHA (Ekolist.cz)
V internetovém hlasování o nejkrásnější fotografii Jizerských hor se stal vítězem snímek pana Jakuba Jirkůva s názvem Bivak na Smrku.
V internetovém hlasování o nejkrásnější fotografii Jizerských hor se stal vítězem snímek pana Jakuba Jirkůva s názvem Bivak na Smrku.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Jakub Jirkův / Bivak na Smrku / Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody
Po celou dobu letních prázdnin vybírala široká veřejnost v internetovém hlasování fotografii Jizerských hor, která se jim líbí nejvíce. Odevzdáno bylo necelých devět tisíc hlasů a výsledek byl dramatický až do samotného finále. Nakonec se vítězem stal snímek Jakuba Jirkůva s názvem Bivak na Smrku. Fotografie se připojí k výstavní kolekci, kterou vybírala odborná porota a autor bude oceněn na vernisáži výstavy, která se koná v úterý 25. září od 17 hodin v libereckém centru Babylon. Informuje o tom Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody.
 

Fotografickou soutěž vyhlásila nadace v březnu letošního roku již poosmé a krom putovní výstavy, která bude k vidění v obcích nejen libereckého kraje až do září příštího roku, je hlavním výstupem benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2019. Každým rokem je o něj mezi veřejností značný zájem a nadace pravidelně navyšuje jeho náklad. Výtěžek z jeho prodeje pomáhá Jizerským horám a v minulosti se díky tomu podařilo vysázet desítky tisíc sazenic, zachránit rašeliniště, kterému hrozil zánik, opravit turistické stezky v Jizerských horách nebo vybudovat rybí přechod na řece Smědé. Jeho cena je 300 Kč a bude k dostání jak na samotné vernisáži, tak ho bude možné objednávat přímo u nadace. „Zájem lidí o kalendář mi dělá velikou radost, začínali jsme na 800 kusech a letos jsme jich nechali vyrobit již 1 600. Kalendář má tak nejen potěšit krásnými snímky Jizerských hor, ale zároveň jim i pomáhat,“ říká Petrovský.

„Hlasování veřejnosti je jen jednou součástí celé fotosoutěže a jejím cílem je představit všechny soutěžní fotografie veřejnosti,“ vysvětluje Ondřej Petrovský, ředitel pořádající Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. „Paralelně hodnotila všechny snímky i odborná porota, která vybírala fotografie do kalendáře a na celou výstavní kolekci.

Nadace vyhlašuje fotografickou soutěž od roku 2011. S nápadem tehdy přišel její předseda správní rady František Pelc. Za její historii poslali fotografové skoro 1,5 tisíce snímků a vydáno bylo již 8,5 tisíce kalendářů. Pravidelně se zapojují autoři nejen z celé České republiky, ale také z Polska. „Jsem velice rád, že se nám podařilo založit tradiční akci, která má úspěch jak u fotografů, tak i u široké veřejnosti a věřím, že tímto způsobem dokážeme lidem nejen ukázat krásy Jizerských hor a přírody jako takové, ale zároveň upozornit i na potřebnost její ochrany,“ uzavírá Petrovský.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist